نور معرفت

پیشنهادی برای جاماندگان اربعین

پیشنهادی برای جاماندگان اربعین

به گزارش نور معرفت نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیشنهاد کرد: جاماندگان این سفر می توانند هزینه سفر خویش را جهت کمک به نیازمندان و آزادی زندانیان اختصاص دهند.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی رادیو اربعین، عبدالفتاح نواب ضمن اشاره به محدودیت هایی که سال جاری برای اعزام زائرین جهت شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین در عراق وجود دارد، اظهار داشت: جاماندگان این سفر می توانند هزینه سفر خویش را جهت کمک به نیازمندان و آزادی زندانیان اختصاص دهند، حالا در زندان های کشور افرادی هستند که به خاطر مقدار کمی بدهی در حبس به سر می برند و جاماندگان می توانند هزینه سفر خویش را جهت کمک به آزادی این زندانیان که سبب شادمانی یک خانواده و جمع بزرگی می شود، اختصاص دهند.
او ضمن اشاره به اجرای برنامه «هم قدم»، اظهار نمود: افرادی که امکان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی سال جاری را پیدا نکرده اند، می توانند در این برنامه ثبت نام کنند و افرادی که در این راهپیمایی شرکت می کنند، در این مراسم به یاد این جاماندگان قدم برمی دارند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه نغمه و نغمه سرایی همیشه در برنامه های آیینی و مذهبی مورد توجه بوده است، اضافه کرد: این نغمه ها در طول تاریخ اثرات فراوانی داشته و پس از انقلاب اسلامی هم شاهد فعالیت گروه های مختلف در این عرصه بوده ایم.
فتاح با بیان اینکه کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین به جمع آوری برخی از نغمه های ماندگار اقدام نموده است و آلبومی از این نغمه ها در بعثه مقام معظم رهبری رونمایی گردید، اظهار داشت: این نغمه ها فارسی هستند و امیدواریم بتوانیم این نغمه ها را به زبان های انگلیسی، اردو و عربی هم داشته باشیم تا دیگر عاشقان خاندان (ع) هم بتوانند با لهجه و زبان خودشان به این نغمه ها گوش دهند.
منبع:

1400/06/24
15:04:55
5.0 / 5
600
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد