نور معرفت
مدیر تحقیق و پژوهش مركز طبع و نشر :

دوره آموزشی تحقیق مصحف های کهن قرآنی

دوره آموزشی تحقیق مصحف های کهن قرآنی

دوره آموزشی تحقیق مصاحف کهن سلسله کارگاه های آشنایی با نسخه شناسی مخطوطات قرآنی از جانب مرکز طبع و نشر جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.مرتضی توکلی مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برگزاری دوره آموزشی مصحف های کهن اظهار داشت: سلسله کارگاه هایی آشنایی با نسخه شناسی مخطوطات خطی از جانب مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.

وی افزود: این کارگاه با حضور اساتید برجسته این حوزه از ۲۷ الی ۳۱ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می گردد.

مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم اظهار داشت: کریم دولتی، مرتضی توکلی، مرتضی کریمی نیا، حمیدرضا مستفید اساتیدی هستند که در این چند روز از سلسله کارگاه ها تدریس خواهند کرد.
وی ضمن اشاره به نهادهای همکار در این کارگاه ها اظهار داشت: انجمن علمی الهیات دانشگاه امام صادق ضد السلام با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده الهیات، معارف اسلامی و ارشاد و مرکز طبع و نشر قرآن کریم مبادرت به برگزاری این کارگاه ها کرده اند.

مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم ضمن اشاره به اهداف دوره «نسخه شناسی مخطوطات قرآنی» اظهار داشت: آشنایی مخاطبان با علوم قرآن در رابطه با کتابت مصحف مانند رسم المصحف، قرائات، بررسی خصوصیت های خاص مصاحف کهن از حیث رسم، ضبط و قرائات، ارزیابی و تحلیل آرای علمای علم رسم المصحف و قرائات با نتایج حاصل از تحقیق مصاحف کهن، احیای میراث گرانبهای اسلامی بخصوص میراث شیعه و زدودن افترا تحریف در جهت همگرایی بیشتر جهان اسلام همچون اهداف این دوره است.

توکلی به عناوین دوره اشاره نمود و اظهار داشت: موضوع هایی همچون علم قرائات، رسم المصحف، ضبط المصحف، تقسیمات مخطوطات قرآنی، منابع نسخه شناسی قرآن در این سلسله کارگاه ها برگزار می گردد.

وی با تکیه بر این که مهلت ثبت نام تا ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد عنوان کرد: زمان برگزاری این دوره آموزشی ۲۷ تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ تا ۱۲ همراه با صدور گواهی دوره برای شرکت کنندگان، مشروط به حضور در تمامی جلسات است و علاقمندان می توانند برای ثبت نام در این دوره از راه لینک https: //formaloo.com/isuqms اقدام نمایند.
منبع:

1400/06/23
22:04:00
5.0 / 5
503
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد