نور معرفت
با شركت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر؛

برگزاری اختتامیه طرح قرآنی1455

برگزاری اختتامیه طرح قرآنی1455

طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ با شرکت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی و ۳۲ درصد رشد نسبت به سال قبل با شعار محوری قرآن، امید، زندگی برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما؛ مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما با حضور مسؤلان قرآنی کشور و با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف برگزار گردید.
طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ بعنوان بزرگترین و فراگیرترین طرح قرآنی کشور با مشارکت نهادها و سازمان های قرآنی کشور، با شعار محوری «قرآن، امید، زندگی»: از ۵ تیر آغاز و تا ۱۲ شهریور به مدت ده هفته برگزار گردید. در این طرح ۷۰ آیه کاربردی به صورت موضوعی از شبکه های مختلف سیما و ۱۰ شبکه رادیویی و ۳۲ شبکه استانی پخش گردید.
سعید سعادتی، معاون فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ ضمن اشاره به آثار ارسالی به جشنواره فرهنگی قرآنی ۱۴۵۵ اظهار داشت: ۱۵۱۰ اثر به جشنواره فرهنگی قرآنی ۱۴۵۵ در هفت رشته و ۱۰ مبحث قرآنی رسیده است که هدایایی به مبلغ ۳ تا ۵ میلیون تومان برای برگزیدگان این طرح در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بیشترین آثار ارسالی به این جشنواره در رشته های خوشنویسی، عکس نوشت و نقاشی می باشد.
بنابراین گزارش در ادامه مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ ارتباط تلفنی با مهدی قره شیخلو؛ مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به سبب همراهی در اجرای این طرح ملی و کشوری گرفته شد و با ایشان در این خصوص گفتگو شد.
حجت الاسلام محمدرضا شفیعی، مدیر کل ارتباطات و امور استانهای سازمان دارالقرآن الکریم در برنامه اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ اظهار داشت: اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۵ فرصت بسیار خوبی را برای نشر معارف قرآنی در بین خانواده ها فراهم نمود.
بنابراین گزارش، محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی از طریق اندازی کانال این طرح ملی و قرآنی در اپلیکیشن شاد اطلاع داد و اظهار داشت: طرح ۱۴۵۵ مجموعاً ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازدید کننده در اپلیکیشن شاد داشت. در این کانال اختصاصی علاوه بر تولید محتوای الکترونیکی خاص، اطلاع رسانی روزانه سوالات و معرفی دانش آموزان حافظ قرآن کریم در روزهای اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ صورت گرفت.
در ادامه مراسم اختتامیه؛ قرعه کشی ۳۱۳ برگزیده آزمون سراسری حفظ و مفاهیم طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ برگزار شد و همینطور به صورت زنده با مراکز صدا و سیمای پنج استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، زنجان، ایلام و آذربایجان شرقی بعنوان مراکز برتر این طرح ارتباط گرفته شد.
لازم به ذکر است؛ شرکت کنندگان مسابقه پیامکی ۱۴۵۵ نسبت به سال قبل ۳۲ درصد رشد داشته اند و جمعاً دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ شرکت کرده اند. همینطور اسامی برگزیدگان بخش های مختلف طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ برروی سایت شبکه قرآن و معارف سیما به نشانی qurantv.ir قابل مشاهده می باشد.


منبع:

1400/06/21
09:31:45
5.0 / 5
648
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد