نور معرفت

مجموعه دو جلدی غایه السؤول منتشر گردید

مجموعه دو جلدی غایه السؤول منتشر گردید

مجموعه دو جلدی «غایه السؤول (شرح کفایه الاصول)» نوشته احسان مهرکش به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، مجموعه دو جلدی «غایه السؤول (شرح کفایه الاصول)» نوشته احسان مهرکش در ۱۰۷۲ و ۱۰۱۲ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر گردید.
آیت الله العظمی سبحانی در مقدمه این اثر می نویسد: تأسیس پایه های علم اصول در بین شیعه به عصر امام محمدباقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) برمی گردد. فقهای شیعه بعد از ائمه اطهار(ع) بر مبنای روشی که مورد تأیید ائمه(ع) بوده، برای به دست آوردن اصول استنباط تلاش مستمری انجام داده اند.
از مهم ترین اثر اصولی که در فضای این جریان و روش تحریر گردید، میتوان از «کفایه الاصول» آخوند ملامحمدکاظم خراسانی نام برد که محور بحث های تألیفات بعد از خود شد. از زمان تألیف کفایه الاصول تاکنون، شرح ها و حواشی زیادی پیرامون آن نگاشته شده است.
با ملاحظه قسمت هایی از اثر حاضر مشخص شد، مؤلف در این اثر تلاش و کوشش نموده اند تا مطالب کفایه را با استفاده از مجموعه آنچه که در دسترس می باشد، توضیح دهند. این توضیح در دو بخش «تبیین مطالب» و «تبیین عبارات مشکل کفایه» انجام گرفته است و در این دو امر تا حدود زیادی موفق بودند و بنابراین شرح ایشان از شروح خوب کفایه ها به حساب می آید.
همچنین، آیت الله عابدی «استاد برجسته حوزه علمیه قم» در مقدمه این اثر می نویسد: علم اصول فقه رشد و بالندگی خویش را مدیون و وام دار تلاش عالمان و فقیهان بزرگی است که آثاری فاخر و کم نظیر در این حوزه پدید آورده اند.
اصول فقه شیعی – و نه آنچه در حوزه های اهل سنت به نام اصول فقه متداول می باشد – با آنچه امروز در غرب بعنوان «فلسفه تحلیل زبانی» یا «فلسفه تحلیلی» شناخته می شود، قابل مقایسه است.
یکی از مهم ترین آثار در مبحث اصول فقه کتاب «کفایه الاصول» مرحوم آیت الله ملا محمدکاظم خراسانی است؛ این اثر، به شرح و تفسیر و توضیح عبارت ها و مطالب کفایه پرداخته است؛ مؤلف محترم از طلاب و فرهیختگان جوانی است که این اثر ایشان نویدبخش آینده پر فروغ علمی و تحقیقی اوست. این کتاب با قلمی روان و گویا با هدف تبیین آموزه های کفایه سامان یافته است.
این اثر در دو جلد و ۳۶ فصل و مجموعً در ۲۰۷۴ صفحه تهیه و تنظیم شده است.
علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از راه نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.
منبع:

1400/06/14
21:31:58
5.0 / 5
569
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد