نور معرفت
حجت الاسلام پناهیان مطرح كرد؛

ضرورت حضور ۹۰ درصد فعالان رسانه ای جبهه انقلاب در عرصه جهانی

ضرورت حضور ۹۰ درصد فعالان رسانه ای جبهه انقلاب در عرصه جهانی

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: امروز ذهن های سالم عبور کرده از مکتب ها و فرهنگ جذاب سبک زندگی غربی بسیار است و می طلبد با جدیت در عرصه جهانی به تبلیع مبانی انقلاب اسلامی و اسلام ناب پرداخته شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، هفدهمین دوره سوگواری هنر و حماسه همزمان با دهه دوم محرم با موضوع «چرا ما در تبلیغات ضعیف هستیم؟» و با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در هیأت هنر انجام می شود.
حجت الاسلام پناهیان در هفتمین شب از این مراسم با اشاره به این که دسته ای از انسان ها حرف های باطل و دروغ را سریع می شنوند و قبول می کنند، ابراز کرد: حضرت زهرا (س) پس از رحلت پدر گرامیشان خطاب به مردم می فرمایند ای کسانی که حرف باطل و دروغ را سریع می پذیرد؛ امروز در فضای مجازی چنین سخنانی بسیار گفته می شود و عده ای نیز آنان را می پذیرند.
این کارشناس مذهبی افزود: دسته ای از انسان ها فقط منتظر هستند کسی بیاید و دین را تحریف و مقابل دین سخن بگوید تا از آن استقبال کنند؛ امروز خیلی از آثار رسانه ای هنری که در جبهه باطل تولید می شود عاری از هنر است و افرادی از آن جنس به دنبال آن هنرها می روند و از این تولیدات استقبال می کنند.
وی با اعلان اینکه جامعه ایرانی بسیار فرهنگی است و عدم استقبال مطلق از برخی آثار هنری بیان کننده وجود ضعف است، گفت: خیلی از افراد شنوندگان خوبی برای شنیدن سخنان حق هستند و در مقابل سخن باطل اعراض می کنند و مقلوب کلام باطل نمی شوند. بنده همیشه به مبلغان سفارش می کنم زمانی که می خواهند کار تبلیغی انجام دهند یک جمع خوب را پیدا کنند تا اگر نتوانستند مباحث را حرفه ای و خوب منتقل کنند آن جمع مطلب را بگیرند؛ همین سبب تقویت مبلغان و اصلاح ضعف ها می شود. البته باید مبلغان توجه داشته باشند که اگر مخاطبانشان خوب بودند تصور نکنند که خودشان مبلغان قدر و توانمندی هستند. مبلغان باید مخاطب شناس باشند چونکه بعضی افراد کژفهمی دارند و همیشه درصدد برعکس جلوه دادن سخنان هستند.
تولیت مدرسه علمیه دارالحکمه به ضرورت توصیف انواع شنوندگان در جامعه اشاره و عنوان کرد: شناسایی و معرفی اقسام شنوندگان از اولین اقداماتی است که باید در فعالیت ها و تولید محصولات تبلیغی شامل فیلم، پوستر، رمان و … در نظر داشت. زمانی که اقسام شنوندگان به جامعه معرفی شوند سبب می شود شنوندگان خودشان را ببینند و به یک خودآگاهی برسند؛ خداوند متعال در قرآن کریم این کار را انجام می دهد تا کافران خودشان را بشناسند.
حجت الاسلام پناهیان درباره راهبرد دوم، اظهار داشت: در جبهه حق هیچ گاه نباید خودرا معتل کسانی کرد که سخن حق را نمی پذیرند و همین طور همه هزینه ها نباید صرف متقاعد ساختن آنان شود؛ این که انسان تصور کند متقاعد کردن این افراد وظیفه است، چنین نیست بلکه باید از این افراد عبور کرد. برای مثال انسان نباید وقت خودرا صرف پاسخ دادن به کتاب های کسانی کند که نمی خواهند عقلانیت ولایت فقیه را بشنوند، بفهمند و بپذیرند چونکه در جهان گوش شنوا بسیار زیاد است که می خواهد مطالبی در حوزه عقلانیت ولایت فقیه را بشنوند بدین سبب نباید از این ظرفیت عظیم غفلت کرد.
این کارشناس مذهبی بیان داشت: امروز بزرگ ترین جنایات مقابل ما صورت می پذیرد و این جنایات از جانب خیلی از روشنفکران داخلی نادیده گرفته می شود برای مثال آن زمانی که هزاران انسان زیر تیغ داعشیان سر بریده می شدند اما این دسته افراد حاضر نشدند آنان را محکوم کنند و همیشه داعشیان را مبارز می خواندند؛ باید از این افراد عبور کرد. پیشنهاد بنده این است که ۹۰ درصد فعالان جبهه رسانه ای انقلاب باید دست از دفاع از انقلاب بردارند و انقلاب و اسلام ناب را برای جهانیان تبیین کنند، امروز مردم فرانسه، آمریکای لانتین، هند، چین و … منتظر هستند.
وی با اعلان اینکه ذهن های سالم در دنیا بسیار است، افزود: امروز ذهن های سالم عبور کرده از مکتب های فلسفی غرب و فرهنگ جذاب سبک زندگی غربی بسیار است، متأسفانه ما برای این ذهن ها حرف نداریم چونکه اولویت خودرا در تبلیغ پاسخ به شبهات می دانیم؛ بدین سبب اولویت را نباید به ناشنوندگان قرار داد بلکه اولویت باید برای کسانی که منتظر شنیدن حرف حق هستند اختصاص داده شود.

1400/06/05
23:44:23
5.0 / 5
899
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد