نور معرفت
با موضوع روحانیت، دولت و عدالت

حجت الاسلام رضا غلامی و رحیم پور ازغدی مناظره می کنند

حجت الاسلام رضا غلامی و رحیم پور ازغدی مناظره می کنند

نور معرفت: در پی انتشار متنی از حجت الاسلام رضا غلامی و برداشت های گوناگون از آن حبیب رحیم پور وی را به مناظره دعوت کرد که با استقبال وی مواجه گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، روز گذشته حجت الاسلام رضا غلامی در توییتی که بسیاری آنرا تعریض به مرحوم حکیمی دانستند نوشت: «حرف زدن از عدالت و حدیث نوشتن و حدیث خواندن در این باب، کمترین کاری است که می توان برای عدالت انجام داد، مهم این است که از خانه خود بیرون بیاییم و ضمن تعامل با نخبگان، یک ساز و کار عقلانی برای تحقق تعالیم دینی در باب عدالت ارائه نماییم و سپس در اجراء به سهم خود مشارکت داشته باشیم.» این متن کوتاه با واکنش های بسیاری در فضای مجازی از طرف علاقمندان مرحوم عکیمی مواجه گردید و نقدهای زیادی را متوجه نویسنده آن کرد.
یکی از کسانی که ضمن واکنش اقدام عملی تری به آن نشان داد حبیب رحیم پور ازغدی سردبیر سابق برنامه زاویه بود که علاوه بر نقد آن رضا غلامی را به مناظره و گفت و گو فراخواند: «با درود و ادب بیانی کنایه آمیز دربارهٔ زنده یاد استاد محمدرضا حکیمی داشتید و افزودید نقدی بر عدالت گرایی ایشان منتشر می کنید. پیشنهاد می کنم بعد از انتشار نقدتان، دربارهٔ مسئله «روحانیت، دولت و عدالت» و دیدگاه های انتقادی ایشان گفت وگوی زنده ای داشته باشیم.»
از قضا این دعوت به گفت و گو با استقبال حجت اسلام رضا غلامی مواجه گردید و در پاسخ این طور نوشت: «سلام بر جناب عالی. من در خدمت شما برادر عزیز هستم. درباره روحانیت و نسبتش با خیلی چیزها همچون عدالت، حرف بسیار دارم اما بیم آن دارم از طرف بعضی تکفیر شوم! به هر حال انشاالله هم درباره مرحوم استاد حکیمی و هم درباره موضوعی که فرمودید مطالبی تقدیم می کنم و آماده گفتگو نیز هستم.»
در شرایطی که خیلی از مباحث اندیشه ای و نظری در دوره فعلی بعضاً یک طرفه بیان می شود این دعوت و پذیرش گفت و گو درباره یکی از متفکران بزرگ معاصر می تواند فتح باب جدیدی را در این حوزه بگشاید.
خبرگزاری مهر اعلام می کند آمادگی میزبانی از این گفت و گو و سایر موضوعات مشابه را دارد.


منبع:

1400/06/04
12:42:34
5.0 / 5
1103
تگها: اسلام , دین , عدالت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد