نور معرفت

آیت الله تسخیری عالمی تأثیرگذار در جهان اسلام بود

آیت الله تسخیری عالمی تأثیرگذار در جهان اسلام بود

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن مبلغ در مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله تسخیری در کویته پاکستان اظهار داشت: آیت الله تسخیری عالمی تأثیرگذار در جهان اسلام بود.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله تسخیری با همکاری حجت الاسلام والمسلمین دومکی، سخنگوی حزب وحدت مسلمین در مسجد حضرت فاطمه الزهراء سلام الله علیها منطقه بروری شهر کویته برگزار شد.
در این مراسم که تعدادی از علمای شیعی و اهل سنت کویته حضور داشتند، مقام علم و تقوی آن عالم ربانی را بزرگ داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین تقدسی، از علمای برجسته پاکستانی و از فارغ التحصیلان جامعةالمصطفی(ص) العالمیه در سخنرانی خود، به آثار گرانبها و پرارزش علمی آیت الله تسخیری اشاره نمود و او را منادی وحدت مسلمین خواند.
حجت الاسلام والمسلمین سید رضا اخلاقی، امام جماعت مسجد فاطمه الزهراء(س) ضمن اشاره به آیه شریفه «انما یخشی الله من عباده العلماء»، خشیت و خضوع را از فوائد معرفت الله دانست و حضرت آیت الله تسخیری را بعنوان یک عالم ربانی مورد ستایش قرار داد.
سخنران بعدی، حجت الاسلام والمسلمین دومکی، سخنگوی حزب وحدت مسلمین بود که آیت الله تسخیری را عالمی برجسته در تحقق وحدت اسلامی دانست و بیان نمود: آن عالم ربانی ضمن آنکه در گسترش شعار وحدت اسلامی تلاش بسیار کرد در این راه نیاز کتابها ومقالات با ارزشی را تالیف و تدوین کرده است که از آن جمله میتوان به کتاب «وحدت اسلامی بر پایه مرجعیت علمی اهل البیت(ع)» اشاره نمود.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن مبلغ، از علمای برجسته و امام جمعه منطقه بروری به بیان زندگینامه علمی حضرت آیت الله تسخیری پرداخت و او را عالمی فرزانه و تاثیر گذار در جهان اسلام دانست.
مولانا عطاء الرحمن، از حزب جماعت اسلامی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که به بیان خاطرات خویش در مسافرت به ایران پرداخت و از دیدارهایی که با آیت الله تسخیری داشته، سخن گفت.
مولانا قاری عبد الرحمن، امام جمعه مسجد سفیر شهر کویته در سخنانی، به تاکید آیت الله تسخیری بر وحدت اسلامی بخصوص در برقراری جلسات و بیان اهمیت وحدت اسلامی اشاره نمود.
آخرین سخنران این برنامه، واقفی، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در کویته بود.
وی اظهار نمود: عبادت بدون معرفت الهی عبادتی کامل نخواهد بود و هر چه معرفت انسان نسبت به خالق هستی بیشتر شود حضوع وحشوع هم افزایش می یابد و بنابراین مع قرآن کریم خشیت از خداوند متعال را به علماء نسبت داده است که منظور علماء ربانی هستند و آن علمایی هستند که قول و عمل را توامان دارند و یکی از مصادیق بارز چنین علمایی، حضرت آیت الله تسخیری رحمت الله ضد بودند و چنین علمایی متعلق به سرزمین خواستی نیستند بلکه به جهان بشریت تعلق دارند.
منبع:

1400/05/18
23:46:34
5.0 / 5
842
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد