نور معرفت

نشست بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی

نشست بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی

نور معرفت: اداره کل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست «بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی» را (12 مردادماه) برگزار می نماید.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اداره ارتباطات فرهنگی بین المللی زنان اداره کل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلامی و مشارکت نمایندگی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، الجزایر و کویت، نشست تخصصی با عنوان «بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی» را به زبان های فارسی و عربی برگزار می نماید.
در امتداد تعامل با فرهیختگان سایر ملل اسلامی و در تبیین مباحث مهم و زیربنایی گفتمانی و موارد مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه به ضرورت افق گشایی تمدن نوین اسلامی برای مسلمانان و توجه به ظرفیت ها و توانمندی های درونی اسلام و نیز احیاء جایگاه زن مسلمان در جوامع اسلامی، نشست مذکور در نخستین گام با مشارکت کشورهای تونس، الجزایر، کویت و ایران و با رویکرد آینده پژوهی برگزار می شود.
بررسی عناصر افول تمدن اسلامی؛ با نگاه به آینده و تاکید بر نقش زنان در کاهش عناصر افول تمدنی و بررسی عناصر رشد، تقویت و تعالی تمدن اسلامی؛ با تاکید بر آینده پژوهی و بررسی نقش زنان در تقویت و گسترش زیرساخت های معرفتی تمدنی از محورهای این جلسه تخصصی هستند.
در این جلسه، خانم قربان نژاد، دانشیار گروه تاریخ، فرهنگ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه الزهرا (س) از ایران، خانم سنده الکوندی، استاد و پژوهشگر علوم اجتماعی از کشور تونس، خانم نورا فرحات، استاد، محقق و نویسنده از کشور الجزایر و خانم غدیر جمال، استاد و پژوهشگر علوم اجتماعی از کشور کویت سخنرانی خواهند داشت و خانم زهرا سلامی، استاد حوزه و دانشگاه، دبیر علمی این جلسه را عهده دار هستند.
گفتنی است؛ نشست تخصصی «بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی» روز سه شنبه (۱۲ مردادماه) ساعت ۱۵ به وقت تهران بوسیله لینک https: //www.skyroom.online/ch/sazmanzanan/neshast و https: //www.aparat.com/zanan.va.tamadon.eslami/live در دسترس علاقه مندان است.
منبع:

1400/05/16
12:57:27
5.0 / 5
824
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد