نور معرفت
نامه ای به مدیران هیات ها؛

مجالس محرم با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار گردد

مجالس محرم با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار گردد

رئیس سازمان بسیج مداحان و رئیس شورای هیئات مذهبی کل کشور در نامه ای مشترک به مدیران ۱۰۰ هزار هیأت، درخواست نمودند مجالس محرم با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار گردد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان و نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئات مذهبی کل کشور، نامه ای مشترک به مدیران ۱۰۰ هزار هیأت کشور نوشتند.
متن این نامه به شرح زیر است:
محرم بارزترین جلوه گاه ابزار عشق به سرور آزادگان عالم و سبب پویایی مکتب تشیع در طول تاریخ بوده است. برگزاری آئین های سوگواری محرم و صفر سال قبل همراه با شور و شیدایی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی از جانب هیأت های مذهبی در سرتاسر کشور تحسین همگان را برانگیخت و الگویی ماندگار در برگزاری مراسم های مذهبی، همراه با التزام به الزامات و دستورالعمل های بهداشتی بود تا آنجا که رهبر فرزانه انقلاب از آن بعنوان حماسه ماندگار نام بردند.
رجاء واثق داریم که دوستداران و محبان خاندان و عاشقان و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین ضد السلام در محرم سال جاری هم ان شاءالله جلوه ای تازه از ارادتمندی مسئولانه به پیشوای آزادگان جهان را رقم خواهند زد و نشان خواهند داد که محافل مذهبی و مجالس و دسته های عزادار، مصداق همنشینی شریعت، عقلانیت، معنویت، فتوت و مسئولیت پذیری است. قدردان همت والا و شور و شیدایی شما هستیم و از مساعی و کوشش های جنابعالی که عتبه بوسی و خدمتگزاری به ساحت خاندان عصمت و طهارت را بر رواق کارنامه افتخارات خویش بر نشانده اید، سپاسگزاریم.
ایران اسلامی بر آن است محرم ۱۴۰۰ سراسر مشکی پوش شود و بیرق عزای سالار شهیدان را برافراشته تر و پرشکوه تر از هرساله برافرازد. ستون خیمه ایران مشکی پوش، هیأت های مذهبی هستند و تمام نهادهای دولتی و حاکمیتی بخصوص نهادهای فرهنگی و تبلیغی خدمتگزاران هیئات حسینی؛ بنابراین از جنابعالی بعنوان یکی از سفیران فرهنگی و منادیان و مبلغان معرفت و محبت خانواده خدا تقاضا داریم تا محورهای ذیل را در دستور کار هیأت خود قرار داده و با همه هنر و توان خود برای تحقق حداکثری هر یک از این موضوعات اتخاذ تدبیر و تصمیم بفرمائید:
- کوشش برای تغییر چهره شهر با نصب گسترده آرایه های بصری با محتوای محرم، مشکی پوش کردن کوچه ها، محلات؛ خیابان ها با مشارکت مردم
- تشویق و ترغیب مردم محله جهت استفاده گسترده از نمادهای محرمی در البسه، سر در منازل و مغازه ها، ادارات، خودرو ها و...
- راه اندازی ایستگاه های صلواتی، ایستگاه های توزیع اقلام بهداشتی، موکب های پخش مداحی در سطح شهر
- کوشش برای احیای سنن و مراسم محلی سوگواری که احتمالاً سال قبل به علت کرونا تعطیل شده بود
- تشویق و ترغیب مدیران هیأت های قدیمی که احتمالاً سال قبل به علت کرونا تعطیل بودند، برای برگزاری مراسم
- تشویق و ترغیب بانیان روضه های خانگی و مجالس مذهبی بانوان که سال قبل به علت کرونا تعطیل بودند، برای برگزاری مراسم
- استفاده از تمام ظرفیت های تبلیغی و رسانه ای هیأت برای برگزاری هیأت ها با تاکید بر رعایت ضوابط بهداشتی
- حضور فعال در فضای مجازی و تشویق مردم برای برگزاری پرشور مراسم محرم (اولویت دادن به استخدام در سکوهای ایرانی برای فعالیتهای رسانه ای هیأت ها)
- استفاده از دیگر صورت های تعظیم شعائر در کنار برگزاری هیأت همچون کوچه گردی (با محوریت احیای سنت های قدیمی)، تعزیه خوانی، مقتل خوانی، نقالی عاشورایی
از درگاه ربوبی حضرت حق خواستاریم که توفیق درک عظمت عاشورای حسینی را به همگان عطا فرماید.
زیر علمت امن ترین جای جهان است
ما نسل به نسل در پناهت هستیم


منبع:

1400/05/11
12:06:29
5.0 / 5
694
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد