نور معرفت
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور:

نمازجمعه در انسجام جامعه و پیشبرد اهداف بسیار نقش آفرین بوده است

نمازجمعه در انسجام جامعه و پیشبرد اهداف بسیار نقش آفرین بوده است

به گزارش نور معرفت حاج علی اکبری اظهار داشت: نماز جمعه محلی برای آگاهی از توطئه ها، تهدیدها و فتنه های دشمنان و همین طور باخبر شدن از جریان مسائل جاری، سیاست ها و مصلحت های داخلی است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، همزمان با سالروز اولین اقامه نماز جمعه جمهوری اسلامی از شبکه های اجتماعی و محصولات فرهنگی مکتوب و تصویری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مجتمع فرهنگی آدینه تهران رونمایی گردید.
حجت الاسلام حاج علی اکبری طی سخنانی چنین روزی را یوم الشکر و سالروز تعظیم بزرگ ترین مصادیق شعائرالله دانست و گفت: قدر دانستن نعمات و تعظیم شعائر الهی از شاخصه های بندگان محبوب الهی است؛ نماز جمعه از نعمات بزرگی است برای همین بنیانگذار کبیر انقلاب در فرمایشاتی نماز جمعه را رأس امور معرفی می کنند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر این که نماز جمعه در طول این سال ها در انسجام جامعه و پیشبرد اهداف اسلامی بسیار نقش آفرین بوده است، عنوان کرد: رهبر انقلاب نماز جمعه را از نهادهای پربرکت دانستند و آن از آن بعنوان نهاد پربرکت رحمانی یاد می کنند. چنانچه کسی حلاوت و شیرینی خاص نماز جمعه که دعوت الهی است را بچشد دیگر نمی تواند از آن دل بکند.
وی نماز جمعه را نماز امامت و امام خواند و اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین برکات نماز جمعه شکل گیری یک ارتباط فکری و گفتمانی است بدین جهت نماز جمعه با انسجامی که به وجود می آورد خیلی از نیازمندی های امت اسلامی را تعبیه می کند. نماز جمعه محلی برای آگاهی از توطئه ها، تهدیدها و فتنه های دشمنان و همین طور باخبر شدن از جریان مسائل جاری، سیاست ها و مصلحت های داخلی است.
حجت الاسلام حاج علی اکبری درباب اهمیت مقاومت فکری، گفت: مقاومت فکری پایه اصلی مقاومت است بدین سبب جامعه با مقاومت فکری در مقابل دشمنان می تواند در همه عرصه ها مقاومت کند. این مقاومت در قالب ذکر در نماز جمعه قرار داده شده است. امام جمعه باید مردم را در جریان مسائل روزمره زندگی قرار دهد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اعلان اینکه نماز جمعه پاسخگوی پیوندهای فکری و قلبی امت اسلامی است، اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود جامعه به مهر، عاطفه و محبت نیاز جدی دارد و نماز جمعه در تقویت این مهر و محبت بسیار نقش آفرین است.
یادآور می شود در آخر از محصولات و پوسترهای پویش ملی «قرائت آیه ۹ سوره جمعه»، پایگاه مجازی نماز جمعه «بی واسطه با امام جمعه خود گفتگو کنید»، «شهدای محراب»، جشنواره «شعر نماز جمعه» و «شکوه نماز جمعه» رونمایی گردید.


منبع:

1400/05/06
07:58:30
5.0 / 5
427
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد