نور معرفت
حجت الاسلام  ملانوری بیان كرد:

تربیت فرزند و ایفای نقش مادری با ارزش ترین شغل یك زن

تربیت فرزند و ایفای نقش مادری با ارزش ترین شغل یك زن

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام  ملانوری با اشاره به اهمیت نقش مادر و تربیت فرزند اظهار داشت: این مهم باید به درستی تبیین شود تا دختران ما به این باور برسند که تربیت فرزند و ایفای نقش مادری بالاتر از شاغل بودن است.به گزارش نور معرفت به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، یازدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و تبلیغی نهادهای عالی حوزوی در سالن شهید سلیمانی معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم انجام شد.
در این جلسه حجت الاسلام ملانوری معاون تبلیغ حوزه های علمیه بیان کرد: درباب رسانه ملی واقعیت این است که رسانه بیشترین تأثیر را می تواند داشته باشد، البته باید تصریح کرد که در دهه محرم نمی توان وجهه غالب رسانه ملی و منبر را به موضوع «فرزندآوری» سوق داد.
حجت الاسلام ملانوری گفت: در دهه محرم امسال می توان پرداختن به موضوع «جمعیت» را شروع کرد و پس از محرم و در طول سال تکرار شود. اگر تکرار رخ دهد، تبدیل به فرهنگ می شود. صدا و سیما می تواند بطور مستمر به اشکال مختلف در قالب های متنوع میزگرد، مسابقه، فیلم، سرود و … در حوزه جمعیت و فرزندآوری برنامه داشته باشد.
معاون تبلیغ حوزه های علمیه با اشاره به اهمیت "محتوا" در مسائل فرهنگی کشور بیان داشت: اگر فرهنگ کشور ما این است که دختران شاغل باشند، اصلاً نباید انتظار فرزندآوری را داشته باشیم. محتوا باید فرهنگ آفرین باشد. نقش مادر و تربیت فرزند بسیار مهمست و جایگاه بالایی دارد. این امر باید به درستی تبیین شوند و دختران جامعه ما باید به این باور برسند که تربیت فرزند و ایفای نقش مادری بالاتر از شاغل بودن است.
وی در ادامه مطالب خود به تغییر ارزشها در بین افراد جامعه اشاره نمود و اضافه کرد: تا زمانی که مدرک تحصیلی و داشتن شغل در میان زنان و دختران جامعه مهم باشد، انتظار فرزندآوری بی جاست.


منبع:

1400/04/19
18:40:15
5.0 / 5
956
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد