نور معرفت
آیت الله اختری:

جهان اسلام موضع واحدی را در مقابل جنایات ضدبشری اتخاذ كند

جهان اسلام موضع واحدی را در مقابل جنایات ضدبشری اتخاذ كند

نور معرفت: آیت الله اختری خواهان اتخاذ موضع واحد جهان اسلام بر مبنای اندیشه های امام رضا(ع) در مقابل جنایات ضدبشری در یمن، بحرین، سوریه و آفریقا که با حمایت محافل صهیونیستی و امپریالیستی انجام می شود، اتخاذ کند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، همایش بین المللی مجازی بمناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا ضد السلام توسط موسسه مطالعات فکری امت واحده و موسسه بین المللی عاشورا و آستان قدس رضوی با حضور شخصیت های معروف مذهبی و فرهنگی و شعرا از جهان اسلام و کشورهای بین المللی تحت عنوان پرتوهای تمدنی مقام و منزلت امام رضا ضد السلام شب گذشته برگزار شد.
آیت الله اختری مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا در این همایش ضمن اشاره به مناقب و مکارم امامان معصوم از دیدگاه قرآن مجید، به مقایسه حقوقی بین حقوق انسان در اسلام و حقوق بشر سازمانهای حقوقی بین المللی پرداخت و خاطرنشان کرد: سازمان های حقوقی بین المللی از جانب محافل صهیونیستی و امپریالیستی حمایت می شوند و حقوق مستضعفان و محرومین را نادیده گرفته اند که نمونه هایی از جنایت آنان در انجام قتل و آوارگی و محاصره و ایجاد گرسنگی میان مردم یمن، بحرین، آفریقا، فلسطین و سوریه مشاهده می شود که این جنایات در مقابل دیدگان سازمان ملل و سازمان های مدعی مدافع حقوق بشر صورت می گیرد.
ایشان در ادامه خواهان رویارویی با این جنایات و اتخاذ موضع واحد جهان اسلام در مقابل این جنایات ضد بشری بر مبنای اندیشه های امام رضا ضد السلام گردید.
شیخ اسد قصیر، نماینده آستان قدس رضوی در شهر قم درباره مبانی تمدنی و ساختار فکری و علمی اندیشه های امام رضا ضد السلام و نحوه پاسخگویی به بیشتر از 18 هزار شبهه و انتقاد مخالفان مکتب اسلام و اهل بیت(ع)، اظهار نمود: امام رضا(ع) با انجام مناظره و گفتگو با رهبران ادیان و مذاهب و جریانهای فکری توانست معارف اهل بیت(ع) را معرفی و فرهنگ و مبانی اسلام را احیاء کند.
وی ادامه داد: امام رضا ضد السلام گفتگو تمدنها و ادیان را پایه گذاری نمود و هزاران مساله اساسی و پیچیده فکری که در دوران خلیفه هارون رشید و پیش از آن به انحراف کشیده شده بود را با استدلال های علمی و منطقی حل و فصل نمود و رساله طلایی امام رضا(ع) در علم طب به عنوان مرجع علمی در آن دوران عنوان شد.
آیت الله اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری درباره مفهوم ولایت و نقش آن در ایجاد تمدن اسلامی اظهار داشت: ولایت به مفهوم رهبری و زعامت یکی از مهم ترین مبانی اندیشه اسلامی و زیر بنای ساختار تمدن اسلامی است.
در ادامه شیخ ماهر حمود، رئیس اتحادیه بین المللی علمای مقاومت اسلامی از علماء و اندیشمندان شیعه خواست تا درباره تاریخ امامان علیهم السلام بویژه روابط آنان با خلفای راشدین و یا خلفای عصر خود بازبینی کنند.
وی با استدلال از سخنان علامه شیخ محمد مهدی شمس الدین از علمای لبنان که خطاب به شیعیان گفته بود شیعیان تصور نکنند که آنان خارج از منظومه جامعه اسلامی هستند، اظهار داشت: منظور علامه شمس الدین این بوده که امامان شیعه همسو با زمانه خویش بوده اند و بر امور سیاسی و امور دولت اشراف داشتند که بهترین مدعا صحیفه سجادیه امام سجاد(ع) است که در فرازی از دعای خود برای مرزداران ارتش اموی دعا فرمود.
وی از نقش جمهوری اسلامی ایران در توسعه مبانی تمدن اسلامی و حمایت و پشتیبانی از مظلومین در منطقه و کمک به آرمان فلسطین و محور مقاومت اسلامی قدردانی نمود.
شیخ توفیق علویه، پژوهشگر اسلامی درباره بعد زمانی و مکانی منزلت و مقام بارگاه و مراقد امامان معصوم علیهم السلام به عنوان جلوه های توحید الهی، بیان نمود: صهیونیست ها و عوامل و دست نشانده های آنان تلاش دارند تا نمادهای اسلام و میراث معنوی و مادی تمدن اسلامی را از طریق تخریب مراقد خاندان علیهم السلام و اصحاب آنان نابود و محو سازند تا مردم برای حل مشکلات خود به کاخ سفید روی آورند.
دکتر دخام الطه، سفیر صلح جهانی هم با عرضه تحلیلی از مفهوم تمدن از دیدگاه امام رضا ضد السلام از بعد راهبردی توسعه انسانی تصریح کرد: امام رضا ضد السلام بزرگترین شخصیت و اندیشمند در علم توسعه انسانی بود و مبانی راهبردی این علم را پایه گذاری کرد.
وی درباره مفهوم صلح و همزیستی از دیدگاه قرآن مجید و آیات در سوره بقره با استناد از فرمایشات امام علی ضد السلام در نهج البلاغه در باره مفاهیم عقل و عقل گرایی، اظهار داشت: امام رضا ضد السلام در مناظرات خود با رهبران ادیان و مذاهب متعدد عصر خود تصریح کرد که علوم خاندان علیهم السلام راه سعادت و رستگاری بشریت را در دنیا و آخرت هموار می کند.1400/04/09
09:28:56
5.0 / 5
937
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد