نور معرفت
آیت الله رمضانی:

ایران قوی خواست همه ملت است

ایران قوی خواست همه ملت است

به گزارش نور معرفت دبیرکل مجمع جهانی خاندان (ع) طی سخنانی در جمع کارکنان مجمع با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت امام رضا (ع) اظهار نمود: حضرت امام رضا (ع) سه مرجعیت علمی، معنوی و سیاسی دارد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، آیت الله رمضانی: به فرمایشی از امام علی (ع) در نهج البلاغه که می فرماید: "حرف های ما را درک نمی کنند مگر یک پیامبر خدا یا فرشته الهی و مؤمنی که خدای تبارک و تعالی قلبش را آزمایش کرده و او پیروزمندانه از این آزمون بیرون آمده است، " اشاره نمود و اظهار داشت: شناخت و دسترسی نسبت به جایگاه امام بسیار دشوار است. این که کسی بتواند این جایگاه را به صورت کامل بفهمد و درک کند ممکن نیست.
آیت الله رمضانی اظهار داشت: نقش امام (ع) ریاست عامه در امور دین و دنیاست. امام از پیامبر اکرم (ص) نیابت دارد و تشکیل حکومت و مدیریت جامعه از نقش های امام است. بدون شک دین دارای سیاستی است که در آن اخلاق جایگاه ویژه دارد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار نمود: امام (ع) هم مفتاح فکر است، هم مصباح فکر است و هم میزان فکر. بازگشایی افق های جدید پیش روی عقل بشر، روشن گری برای فهم دقایق معارف دین و عرضه میزانی برای سنجش تفکر و تعقل، از برکات وجود امام است. در عرصه عمل هم امام میزان است. در زیارتنامه امیرالمؤمنین (ع) می خوانیم: "السلام علیک یا میزان الاعمال".
آیت الله رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نتیجه انتخابات را خوب دانست و اظهار داشت: مجموعه مشکلات و سوءتدبیرها منجر به قهر برخی مردم با صندوق های رأی شد. افرادی که پای صندوق رای حاضر نشدند را نباید ضد نظام دانست.
وی ادامه داد: عده ای هم دست به تحریم انتخابات زدند که این کار اشتباه برخلاف نظر امام، رهبری و شهدا بود.
دبیرکل مجمع جهانی خاندان (ع) اظهار نمود: از طرفی عربستان سعودی دست به اقدامات تحریک آمیز زد تا مردم ایران در انتخابات شرکت نکنند. کشوری که بویی از انتخابات نبرده و نمی داند انتخابات چیست و استبداد حاکم است برای تضعیف انتخابات ایران تبلیغ می کند. با این وجود مردم حضور پیدا کردند.

آیت الله رمضانی اظهار داشت: باید یک نهضت که شامل کار با تلاش است در کشور رخ دهد. اگر این نهضت به وجود آید مردم هم پای صندوق ها حضور می یابند. ایران قوی خواسته همه ملت است.
وی، رئیس جمهور منتخب را رئیس جمهور همه مردم ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: او باید نسبت به همه دغدغه داشته باشد و با تشکیل کابینه قوی مشکلات جامعه را حل کند و تحولات گسترده ای در بخش خدمتگذاری ایجاد شود.
آیت الله رمضانی در ادامه به فعالیتهای مجمع جهانی خاندان (ع) در بخش های مختلف اشاره و اظهار نمود: تحول در نگرش، نیروسازی، خدمت رسانی، سخت افزارها و نرم افزارها در مجمع باید رخ دهد. آینده مجمع جهانی خاندان (ع) خوب است و با تفاهم و تعامل، هم افزایی و نگاه تحولی مدنظر رهبر معظم انقلاب نتایج مطلوب ایجاد می شود.
منبع:

1400/04/02
20:51:53
5.0 / 5
881
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد