نور معرفت
به همت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) صورت پذیرفت؛

رونمایی از 13 اثر تجسمی و یك آلبوم موسیقی در دهه كرامت

رونمایی از 13 اثر تجسمی و یك آلبوم موسیقی در دهه كرامت

رفائی ضمن تشریح برنامه های بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از رونمایی ۱۳ اثر تجسمی، یک آلبوم موسیقیایی اثر هنرمندان اکشور افغانستان و یک رمان بلند ادبی اطلاع داد.به گزارش نور معرفت به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، سید جواد رفائی مشاور فرهنگی هنری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در مورد برنامه های بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در روزهای دهه کرامت اظهار داشت: سال جاری همزمان با این ایام چندین کار مهم در بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا (ع) انجام می شود. یکی از مهم ترین برنامه های ما در حوزه هنرهای تجسمی و رونمایی از ۱۳ اثر در هنرهایی مثل نگارگری، خوش نویسی و نقاشی است. برخی از این آثار کار هنرمند معروف حسن روح الامین و باقی آثار هم از آثار برگزیدگان جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) پارسال است.
مشاور فرهنگی هنری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) افزود: در دهه کرامت سال جاری آلبوم موسیقی آثار هنرمندان افغان مقیم ایران درباره حضرت رضا (ع) ضبط شده و در فضای مجازی منتشر می شود. در این آلبوم موسیقی ۱۰ یا ۱۱ هنرمند افغان ساکن مشهد در جایی جمع شده بودند و آلبومی در حدود ۱۲۰ دقیقه در ۱۰ موزیک یک و ۲ دقیقه ای ضبط کرده اند که آماده انتشار است و در روزهای دهه کرامت در فضای مجازی منتشر می شود.
وی اضافه کرد: در بخش دیگر هم اثر موسیقیایی هنرمندان شرق خراسان (برادران اهل سنت هستند) در ۲۴۰ دقیقه آماده شده که در همین ایام رونمایی می شود. همینطور در برنامه های مختلف صدا و سیما، تولیدات فرهنگی هنری بنیاد امام رضا (ع) به نمایش در می آید.
رفائی خاطرنشان کرد: در خلال سال قبل کارگروه فرهنگی بنیاد امام رضا (ع) از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها خواسته تا از شاعران و اندیشمندان استان ها دعوت کنند تا با لهجه های محلی خودشان اشعاری را در وصف امام رضا (ع) در حد یک یا دو دقیقه بخوانند. در همین راستا تعداد بیست قطعه در روزهای دهه کرامت سال جاری در فضای مجازی منتشر می شود و در جشن های دهه کرامت عرضه خواهد شد.
وی اضافه کرد: در روزهای دهه کرامت سال جاری در حوزه ادبیات هم یک رمان بلند منتشر می شود که داستان آن در دوره تیموریان می گذرد، این رمان نوشته سعید تشکری است که در این ایام رونمایی خواهد شد.
مشاور فرهنگی هنری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) تصریح کرد: همینطور در این ایام به سازمان هایی عضو کارگروه، اعتاب مقدسه مثل آستان های مقدس رضوی، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، شهرداری تهران، سازمان زیباسازی و فرهنگی هنری شهرداری تهران، مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و وزارت خانه های میراث، گردشگری و صنایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته ایم آثار هنری در رابطه با امام رضا (ع) را برای ما ارسال نمایند تا برای نمایش در اختیار شهرهای دیگر قرار دهیم.


منبع:

1400/03/24
08:44:42
5.0 / 5
941
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد