نور معرفت
رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

نامزدهای انتخابات مواظب بوق های تبلیغاتی دشمنان باشید!

نامزدهای انتخابات مواظب بوق های تبلیغاتی دشمنان باشید!

به گزارش نور معرفت قم استاد حوزه علمیه اظهار داشت: اغلب ملت ایران در مباحث مختلف خردمند، هوشیار و دقیق هستند؛ اما رسانه های بیگانه و بوق های تبلیغاتی دشمن آنقدر وسیع روی افکار جامعه کار می کنند که افرادی که قدرت تحلیل سیاسی و مدیریتی ندارند امکان دارد تحت تاثیر این بوق های آلوده تبلیغاتی دشمن و استکبار قرار بگیرند، بخصوص در فضای مجازی گاهی انقدر با شیوه های پیچیده تبلیغاتی را شروع می کنند که برای افرادی که نمی توانند ورود مستدل و تحلیل واقع بینانه داشته باشند مشتبه می کنند.


آیت الله احمد فرخ فال در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: کاندیدها در انتخابات وظیفه دارند که برنامه ها و روش های مدیریتی خویش را برای اداره دولت در مقام اجرا بیان کنند؛ یعنی کاندیدها باید بگویند با چه سیاست و اصولی می خواهند قوه مجریه را در ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... در ایران اسلامی مستقر کنند.
وی افزود: آنچه در این انتخابات می تواند نقطه عطفی در تعامل نامزدها با مردم و نظام باشد این است که بگونه ای امیدواری ایجاد کنند که شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشیم؛ اما اگر اصول لازم و اخلاقی در برنامه های تبلیغاتی کاندیدا رعایت نشود عکس این مورد تحقق پیدا می کند و مردم از شرکت حداکثری در انتخابات ناامید می شوند.
استاد حوزه علمیه بیان نمود: نامزدها باید بدانند که افکار عمومی مردم، از تخریب هایی که با مبانی اخلاقی ملت سازگاری ندارد، منزجر هستند و اگر وارد آن بشوند علاوه بر ناامید کردن مردم نشان می دهند که توان مدیریت و اداره کشور را به صورت عاقلانه و خردمندانه ندارند؛ چونکه فردی که آغاز به تخریب دیگری می کند یعنی نتوانسته است که اصول حاکم بر دولت خودش را بگونه ای که مورد قبول جامعه باشد، عرضه کند؛ چونکه اگر می توانست دست به تخریب نمی زد.
وی با تاکید بر این که تخریب دیگران از افرادی سر می زند که نمی توانند با دلیل، برهان، عقلانیت و مدیریت صحیح برنامه های خوشان را عرضه کنند، اضافه کرد: اگر کسی بتواند برنامه های خودش را با اصول عقلانی و خردمندی عرضه نماید دست به تخریب نمی زند؛ چونکه الغریق یتشبث بکل حشیش، یعنی کسی که نمی تواند با تمسک به اصول، کار خویش را انجام دهد مثل کسی است که نمی تواند خودش را با وسایل قطعی از غرق شدند نجات دهد و به هر شاخه خشک شده ای تمسک پیدا می کند تا نجات یابد.
وی خاطرنشان کرد: کاندیدا باید این اصل را که مرحوم دیلمی در ارشادالقلوب از پیامبر اسلام (ص) نقل کرده است که (لایرَی أَحَداً إِلاَّ قَالَ هُوَ خَیرٌ مِنِّی وَ أَتْقَی) یعنی از علائم مؤمن این است که احدی را ننگرد جز اینکه بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است را مورد توجه قرار دهند.
وی ضمن اشاره به این که همه افراد جامعه باید دلسوزانه وارد عرصه کاندیداتوری و یا انتخاب کاندیدا شوند، اظهار نمود: کاندیدا باید بگوید که من می توانم با این اصول و روش ها قوه مجریه را به صورتی که مصالح جامعه اقتضا می کند اداره کنم و از بن بست ها و تنگناهای اقتصادی ایجاد شده، دولت را عبور دهم به صورتی که همه موانع تولید برطرف و اقتضائات تولید هم ایجاد و حفظ شود.
آیت الله فرخ فال بابیان این که کاندیدا باید بتواند که افکار عمومی جامعه را متقاعد کند، افزود: اگر همه کاندیدها با این روش ورود کنند هم اخلاق انتخاباتی رعایت می شود و هم مردم ناامید نمی شوند و مشارکت حداکثری هم که بسیار مهم می باشد و رهبر انقلاب اسلامی هم به آن تاکید کردند، رخ می دهد.
وی اشاره به این که این مشارکت حداکثری در انتخابات، در تعاملات بین المللی ما در آینده بسیار تأثیرگذار است، بیان نمود: امیدوارم ملت ایران بار دیگر نبوغ سیاسی_اجتماعی و اهتمام خودشان را بر حفظ استقلال مملکت و جمهوری اسلامی به اثبات برسانند و با دقت رصد کنند تا بتوانند فرد اصلح را انتخاب کنند و سکان داری اجرایی کشور را به دست کسی بدهند که با کمترین دغدغه بتواند بیشترین خدمت را به نظام جمهوری اسلامی و مردم داشته باشد.
وی افزود: اغلب ملت ایران در مباحث مختلف خردمند، هوشیار و دقیق هستند؛ اما رسانه های بیگانه و بوق های تبلیغاتی دشمن آنقدر وسیع روی افکار جامعه کار می کنند که افرادی که قدرت تحلیل سیاسی و مدیریتی ندارند امکان دارد تحت تاثیر این بوق های آلوده تبلیغاتی دشمن و استکبار قرار بگیرند، بخصوص در فضای مجازی گاهی انقدر با شیوه های پیچیده تبلیغاتی را شروع می کنند که برای افرادی که نمی توانند ورود مستدل و تحلیل واقع بینانه داشته باشند مشتبه می کنند.
استاد حوزه علمیه اضافه کرد: در طول تاریخ اسلام شاهد بوده ایم که برخی کار را مشتبه (شبهه ناک) می کردند و زمانی که افراد قدرت تحلیل خویش را از دست می دادند به کسانی که لایق این سمت ها و سکان داری ها نبودند تمسک می کردند.
وی با تاکید بر این که مردم باید در انتخاب رسانه ها دقت کنند، خاطرنشان کرد: امام جواد (ع) می فرماید: (مَنْ أَصْغَی إِلَی نَاطِقٍ فَقَدْ عَبَدَهُ فَإِنْ کانَ النَّاطِقُ عَنِ اللَّهِ فَقَدْ عَبَدَ اللَّهَ وَ إِنْ کانَ النَّاطِقُ ینْطِقُ عَنْ لِسَانِ إِبْلِیسَ فَقَدْ عَبَدَ إِبْلِیسَ) کسی که گوش و روح جان خویش را در اختیار گوینده ای قرار می دهد گویا بنده او شده است و اگر گوینده سخن از حق و راستی بگوید شنوده، بنده خدا شده و اگر سخن از شیطان، غیبت و تهمت بگوید بنده شیطان شده است.
آیت الله فرخ فال تصریح کرد: مردم باید هوشیار باشند که گوش جان به رسانه های مطمئن بدهند و مواظبت کنند که تحت القای شبهات جاسوسانه استکبار قرار نگیرند تا به مسیر صحیح هدایت شوند و این گونه می توانند با سلامت و هوشیاری فرد اصلح را انتخاب کنند.
منبع:

1400/03/22
14:37:07
5.0 / 5
706
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد