نور معرفت
ذیل سه برنامه در سال ۱۴۰۰؛

كارهای آموزشی شورای عالی قرآن درراستای ارتقاءقاریان ادامه دارد

كارهای آموزشی شورای عالی قرآن درراستای ارتقاءقاریان ادامه دارد

شورای عالی قرآن بعنوان متولی ارزیابی و اعطای مدرک به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم برنامه های آموزشی مختلفی تدارک دیده تا قاریان قرآن ارتقاء یابند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، کارهای آموزشی شورای عالی قرآن در سال ۱۴۰۰ ذیل سه برنامه تخصصی شامل: "ارتقاء قاریان و دعاخوانان"، "دوره های تخصصی اقراء" و "آموزش غیرحضوری" تدارک شده است.
بر اساس این گزارش، دوره آموزش غیرحضوری یکی از این برنامه هاست که با هدف رشد و پیشرفت فنی تلاوت قاریان برگزیده در طرح ارزیابی دوره های گذشته، بمنظور موفقیت ایشان در مقاطع و درجات بالاتر اجرا می شود.
در این برنامه آموزش غیرحضوری که سومین دوره خودرا پشت سر می گذارد، ۷۷ نفر از قاریان غیر تهرانی دارنده گواهی نامه تخصصی در درجات ۳ و ۴، در پنج گروه مجزا با حضور اساتید ممتاز عضویت دارند و بصورت مجازی و با تعامل دوسویه از آن بهره مند می شوند.
جلسات آموزشی یک نوبت در ماه برگزار می گردد و تا آخر سال جاری ادامه خواهد داشت. در آخر هر ماه نیز قاریانی که بهترین عملکرد را در هر کدام از گروه های پنج گانه داشته باشند تعیین و معرفی می گردند.
در سومین دوره آموزش غیرحضوری، رضا محمدپور، نصرت الله حسینی، علی قاسم آبادی، حسن مختاری و علی اکبر کاظمی بعنوان مدرس و تحلیلگر تلاوت مشارکت دارند. در نخستین جلسه این دوره که در ایام گذشته اختتام یافت، مهدی رحیمی از اصفهان، مصطفی قاسمی از مازندران، سید علی موسوی فرحبخش از کرمان، محمد مرندی از اصفهان و سیدروح الله هاشمی از خراسان رضوی بعنوان قاریان برگزیده خردادماه تعیین شدند.

1400/03/18
22:15:14
5.0 / 5
892
تگها: آموزش , قرآن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد