نور معرفت
نامه دبیر ستاد امر به معروف به رییس سازمان صدا و سیما؛

نامزدهای انتخاباتی برنامه خود در حوزه امر به معروف را مشخص كنند

نامزدهای انتخاباتی برنامه خود در حوزه امر به معروف را مشخص كنند

هاشمی گلپایگانی در نامه ای به علی عسگری، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزدهای انتخاباتی که برای عرضه برنامه ها در صدا و سیما حاضر می شوند را خواهان شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر این ستاد طی نامه ای به علی عسگری، رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزدهای انتخاباتی که برای عرضه برنامه ها در صدا و سیما حاضر می شوند را خواهان شد.
متن نامه هاشمی گلپایگانی به رئیس سازمان صدا و سیما به شرح ذیل است:
جناب آقای دکتر علی عسگری
رئیس محترم سازمان صدا و سیما
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
چنانچه مستحضرید اصل هشتم قانون اساسی بعنوان یکی از اصول مترقی و اساسی در اصلاح و بهبود اجتماعی، باوجود همه تأکیدات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همچنان مغفول بوده و دولت ها و سازمان ها در جهت اجرای آن تلاش جدی انجام نداده اند.
با توجه به پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به منظور گفتمان سازی در مورد امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه برنامه ها و انعکاس مواضع و دیدگاه های نامزدهای انتخاباتی با طرح سوالات و پرسش های هدفمند و کارآمد، خواهشمند است دو سوال زیر در مناظره ها و مصاحبه های رسانه ملی با نامزدهای ریاست جمهوری مطرح شود.
به عنوان مجری قانون اساسی؛ برنامه اجرایی شما به منظور تحقق اصل هشتم قانون اساسی و هم احیا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بخصوص امر به معروف و نهی از منکر مسئولین توسط مردم، چیست؟
با توجه به اینکه، مسئول اجرایی در رویارویی با قوانین نباید سلیقه ای و گزینشی برخورد کند و قوانین را تفسیر به رأی و مصادره به مطلوب نماید؛ برای اجرای مصوبه حجاب و عفاف جلسه ۸۲۰ شورایعالی انقلاب فرهنگی که برای ۲۶ دستگاه وظایف مشخص تعیین کرده است، چه برنامه ای دارید؟


منبع:

1400/03/12
22:48:10
5.0 / 5
538
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد