نور معرفت
با حضور روسای ادارات امورقرآنی استانهای سازمان دارالقرآن؛

برنامه های كلان نهضت قرآنی نورالثقلین تبیین شد

برنامه های كلان نهضت قرآنی نورالثقلین تبیین شد

نور معرفت: راه اندازی ۵۰۰ مرکز تربیت قرآنی نورالثقلین، راه اندازی ۲۰۰۰۰ محفل خانگی قرآن با رویکرد تربیت قرآنی و عضویت ۴۰۰، ۰۰۰نفر در محافل خانگی قرآنی همچون برنامه های کلان طرح قرآنی نور الثقلین است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام جامعی معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم در نشست رؤسای ادارات امور قرآنی استان ها امروز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه با مبحث تبیین و ابلاغ شیوه نامه نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه های مردم نهاد از روی اشتیاق و از روی دلسوزی پای کار آمدند و حقوق هم نمی گیرند.
وی افزود: در طرح نورالثقلین سازمان بسیج به میدان آمده است. بسیج سازندگی هم پس از شبکه آموزش و پرورش بزرگترین شبکه مردمی را در کشور شکل می دهد و پس از سال ۹۹ به صورت جدی پیگیر جلسات قرآن در گروه های جهادی خود بودند و این طرح به صورت مطلوبی در شبکه بسیج درحال عملیاتی شدن است.
جامعی با بیان این که با بسیج سازندگی به صورت جداگانه تفاهمنامه ای امضا شده اظهار داشت: سطح تعاملات سازمان دارالقرآن با بسیج سازندگی در موضوعات مواسات و همدلی بیشتر شد و این امر باعث شد تا گروه های جهادی به جلسات قرآنی خود شکل منسجم تری دهند.
وی با بیان این که به زودی با حوزه علمیه برادران و دفتر تبلیغ در قم تفاهمنامه دیگری امضا خواهد شد افزود: طرح نور الثقلین در ماه مبارک رمضان به صورت آزمایشی برای ۸ هزار نفر مبلغ در طرح فطرت با محتوای طرح نورالثقلین ارسال شد. این طرح با استقبال زیادی از جانب مبلغین سراسر کشور مواجه گردید، گرچه در عرضه محتوا نکاتی مطرح و در کارگروه محتوایی بررسی گردید. این امر که ظرفیت روحانیون را در تبلیغ و ترویج جلسات خانگی قرآن مورد بهره برداری قرار دهیم بسیار حائز اهمیت می باشد.
معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم ضمن اشاره به این که هیأت اندیشه ورز متشکل از افراد حقیقی و حقوقی است اظهار داشت: از هیأت اندیشه ورز انتظار برگزاری ماهانه یک جلسه داریم و امیدواریم این جلسات با مبحث جلسات خانگی قرآن در جهت اهداف و پیشبرد فعالیتهای قرآنی مؤثر واقع شود.
حجت الاسلام جامعی اضافه کرد: دومین دستور کار راه اندازی مراکز تربیت قرآنی است. مراکز آموزش مربی ما هنوز تکمیل نشده است با این که در سطح ملی دوره های متمرکز برگزار می گردد اما در سطح شهرستان مرکزی کمک حال جلسات خانگی باشد نیست. بنابراین باید مربیانی در سطح شهرستان و مراکزی مستقل ایجاد نماییم.۳۰۰ نفر از ۲۰ استان مدیران پیشنهادی خویش را معرفی کرده اند که رزومه آنها درحال بررسی است.
معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ امید است ۵۰۰ مرکز تحت نظر هیأت اندیشه ورز معرفی نماییم. هم اکنون بنیاد هدایت ۲۰۰ مسجد و مرکز حوزه علمیه خواهران ۵۰۰ شعبه برای ایجاد مرکز نور الثقلین معرفی کرده اند که باید گزینش شده و تعداد محدودی در ابتدای این برنامه در دستور کار قرار خواهند گرفت.
وی با بیان این که سامانه مجدداً برای افراد جدیدالورود باز خواهد شد اظهار داشت: دوره آموزشی مدیران و مربیان با همه فراز و نشیب ها برگزار گردید. افرادی که در سامانه آموزشی سازمان دارالقرآن نتوانستند در آزمون شرکت نمایند در دوره ای مجدداً تا آخر خرداد دسترسی بوجود آمده و افراد می توانند در آزمون شرکت نمایند. همینطور با موافقت حجت الاسلام اخوان صباغ دو دوره در دو دی وی دی به تعداد افراد شرکت کنندگان ارسال شود تا دوره ها در منزل گذرانده و در تاریخ جدید در آزمون شرکت کرده و گواهی دریافت نمایند.
حجت الاسلام جامعی افزود: با آماری که از شرکت کنندگان گرفتیم محتوای این دوره ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و اجلاسیه هیأت اندیشه ورز را در ایام آتی تشکیل خواهیم داد.
وی با بیان برنامه های کلان ۱۴۰۰ نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین اظهار داشت: راه اندازی ۵۰۰ مرکز تربیت قرآنی نورالثقلین، راه اندازی ۲۰۰۰۰ محفل خانگی قرآن با رویکرد تربیت قرآنی عضویت ۴۰۰، ۰۰۰ نفر در محافل خانگی قرآن و بهره مندی از محتواهای ساخته شده، آموزش ۲۰۰.۰۰۰ مربی که تا کنون ۲۰۰۰ نفر درحال آموزش هستند و توجیه و آموزش ۵۰۰ مدیر مرکز که تابحال ۲۳۰ نفر درحال آموزش اند توجیه و آموزش ۱۵۰۰ مدرس تربیت قرآنی همچون برنامه های کلان این طرح است. توزیع دویست هزار بسته محتوایی و فرهنگی بین محافل خانگی قرآن، راه اندازی مرکز مشاوره معرفتی - تربیتی ویژه مربیان و مدرسان نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین، تولید ۱۰ عنوان کتاب جدید در موضوعات تربیت قرآنی و تولید محتواهای چند رسانه ای ویژه محافل خانگی قرآن هم از سرفصل های این طرح ویژه برای سال ۱۴۰۰ است.


منبع:

1400/03/11
21:06:39
5.0 / 5
1005
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد