نور معرفت

خدمت كریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع) شعار دهه كرامت سال ۱۴۰۰ شد

خدمت كریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع) شعار دهه كرامت سال ۱۴۰۰ شد

به گزارش نور معرفت در جلسه مجازی ۳۲ نهاد و دستگاه عضو در ستاد بزرگداشت دهه کرامت؛ «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع)» بعنوان شعار دهه کرامت سال ۱۴۰۰ اعلام گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی ستاد بزرگداشت دهه کرامت، در جریان برگزاری چهارمین جلسه مجازی ۳۲ نهاد و دستگاه عضو در ستاد بزرگداشت دهه کرامت که بامداد امروز سه شنبه ۴ خرداد برگزار شد، شعار دهه کرامت سال ۱۴۰۰، از جانب آستان مقدس حضرت معصومه(س) بعنوان مسئول کارگروه محتوایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت با عنوان «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع)» اعلام گردید.
در این نشست همینطور عناوین روزهای دهه کرامت به این شرح اعلام گردید که بر این اساس شعار روز نخست که مصادف با میلاد حضرت معصومه(س) است بعنوان «کریمه خاندان (س)، اسوه دختران تمدن ساز، ملجأ گره گشایی»، نام گرفت. همینطور روز دوم «هم عهدی در راه ولایت، گره گشایی از امت»، روز سوم «خیرخواهی و نشاط مومنانه برای گره گشایی عمومی» و روز چهارم «مسجد تراز اسلامی و انقلابی، محور گره گشایی و همدلی» تعیین شد.
همینطور روز پنجم دهه کرامت که همزمان با روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است با عنوان «امام زادگان و بقاع متبرکه، قطب های فرهنگی، گره گشایی اجتماعی» نام گرفته است. روز ششم این دهه هم که همزمان با روز بزرگداشت احمدبن موسی شاهچراغ است بعنوان «حضرت شاهچراغ ضد السلام، امین ولایت، الگوی روشنگری و گرهگشایی» نام گرفته است.
این گزارش می افزاید: روز هفتم مصادف با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری «گره گشایی از مشکلات کشور با حضور پرشور و دولت مؤمن انقلابی» نام گرفته است. همینطور شعار روز هشتم «گره گشایی اقتصادی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید» و روز نهم همزمان با سالروز شهادت زائرین حرم رضوی به دست ایادی آمریکا« گره گشایی از جهان اسلام با وحدت و مقاومت» عنوان گرفت و روز دهم همزمان با شهادت شهید چمران «تشکل های جوان و انقلابی؛ پرچمدار گره گشایی فرهنگی» و روز پایانی دهه کرامت همزمان با روز میلاد امام هشتم به نام «امام رضا ضد السلام؛ امام کرامت و گره گشایی»نام گرفت.
گفتنی است از مهم ترین مأموریت های کارگروه محتوایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت تدوین و ابلاغ شعار سال و عناوین روزهای دهه کرامت است.
منبع:

1400/03/04
22:02:04
5.0 / 5
951
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد