نور معرفت

انتقاد نماینده ولی فقیه در فارس از افراط و تفریط در فلسفه

انتقاد نماینده ولی فقیه در فارس از افراط و تفریط در فلسفه

نور معرفت: فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در مراسم بزرگداشت ملاصدرا از افراط و تفریط در بحث فلسفه انتقاد نمود.


آیت الله لطف الله دژکام شنبه 1 خرداد در مراسم بزرگداشت صدرالمتالهین، ملاصدرای شیرازی که در مدرسه خان شیراز برگزار شد، اظهار داشت: من بعنوان یکی از خادمان مجمع حکمت اسلامی فارس، وظیفه خود می دانم که تشکر کنم از تمام عزیزانی که در راه اندازی شعبه شیراز این مرکز با ما همکاری کردند. امروز انتخابات دومین دوره هیئت اجرائی این مجمع انجام شد و امیدوارم در دو سال آینده جلسات قوی تری اجرا شود و همین طور از تمام توان دانشگاه شیراز در مجمع استفاده کنند.
وی افزود: دوره اول، دوره راه اندازی بود. درست است که موانع سنگینی پیش روی نداشتیم ولی به هر حال شروع هرکاری نیاز به تلاش دارد. امروز مکانی برای استقرار داریم و مشکلات مدیریتی و نیازهای اولیه برطرف شده است.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: متاسفانه در موضوع فلسفه، از دو طرف افراط می شود. عده ای چنان فلسفه را بالا می برند که گویی هیچ علم دیگری در جهان وجود ندارد و گروه دیگری هیچ اهمیتی برای فلسفه قائل نیستند. مرامی که ما دوست داریم جاری باشد و مبنای تمدن سازی قرار گیرد، مرام امام راحل و رهبری است که هر علمی در جای خود حائز اهمیت می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: در این دوره از مجمع حکمت اسلامی به آموزش بیشتر از پژوهش نیاز است تا جوانان با اندیشه ها آشنا گردند. حضرت امام در نامه تمدن ساز خود به رهبر اتحاد جماهیر شوروی از ملاصدرا بسیار به نیکی یاد کردند، که نشان میدهد او بر سر کاروان بشریت چه متنی دارد. و اینجا، مدرسه خان، مکانی بوده که شخص صدرا در آن قدم زده، نفس کشیده، تدریس کرده، بالیده و بالنده است.
منبع:

1400/03/02
13:17:35
5.0 / 5
624
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد