نور معرفت
امام جمعه شهرستان نیر:

شروع نهضت بزرگ تربیتی و قرآنی در شهرستان نیر

شروع نهضت بزرگ تربیتی و قرآنی در شهرستان نیر

به گزارش نور معرفت امام جمعه شهرستان نیر اظهار داشت: باتوجه به اهمیت تربیت نیروهای انقلابی نهضت بزرگ قرآنی در این شهرستان اجرا و برنامه های فرهنگی در کانون های مساجد نیز صورت خواهد گرفت.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام آیت نعمتی که پس از ظهر سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر سخن می گفت با اشاره به اینکه بر مبنای سیاست گذاری ائمه جمعه شهرستان های استان اردبیل مهم ترین طرح ایجاد نهضت بزرگ قرآنی و معنوی در شهرستان نیر است اظهار نمود: در جهت اجرای برنامه های فرهنگی، اعتلای جایگاه مساجد و تربیت نیروهای جوان متعهد و انقلابی هم در دستور کار قرار گرفته است.
وی از هماهنگی ها و اقدامات مؤثر سایر دستگاههای اجرایی در اجرای طرح نهضت قرآنی در شهرستان نیر تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: فرمانداری، شهرداری، هیئت امنای مساجد و دستگاههای متولی فرهنگی نظیر تبلیغات اسلامی در تمامی روستاها و بخش های این شهرستان به صورت خود جوش و شبانه روزی در حال فعالیت هستند.
امام جمعه شهرستان نیر به ظرفیت ها و توانمندی های قابل توجه و پرارزش روستاها و بخش های این شهرستان هم اشاره نمود و اضافه کرد: اعضای فعال مساجد و پایگاه های بسیج در این شهرستان در حال تربیت نیروهای ارزشی و انقلابی بوده و این نهضت قرآنی به تدریج با تشکیل و افزایش خانه های قرآنی ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام نعمتی به فعالیتهای هیأت امنا مساجد در ماه مبارک رمضان اشاره و خاطرنشان کرد: سال جاری در تمامی مساجد و پایگاه های قرآنی شهرستان نیر مراسم ختم قرآن و افطاری های ساده با حضور نوجوانان و جوانان برگزار شد تا نسل آینده با موضوعات مهدویت و ضرورت انس با قرآن آشنا گردند.
وی به کمبود مربیان قرآنی و مبلغان دینی در شهرستان نیر اشاره نمود و اظهار داشت: در این حوزه لازم است تا سازمان ها و نهادهای مختلف فرهنگی نیروهای متعهد و متخصص خویش را به این شهرستان اعزام کنند تا بتوانیم نهضت بزرگ قرآنی را در نسل جوان به درستی انجام دهیم.
امام جمعه شهرستان نیر از آغاز طرح تفسیر و حفظ قرآن کریم در دستگاههای اجرایی شهرستان نیر اطلاع داد و اظهار داشت: فراخوان این طرح توسط مسئولین ادارات و دستگاههای اجرایی استان به کارمندان عرضه شده و دبیران آموزش و پرورش شهرستان نیر هم در این طرح پیشگام هستند.
حجت الاسلام نعمتی خاطرنشان کرد: در روزهای ماه مبارک رمضان هم فرصت مناسبی از راه آموزش و پرورش شهرستان در اختیار طلاب قرار گرفت تا در شبکه شاد به عرضه مطالب و مفاهیم قرآنی و مذهبی به دانش آموزان بپردازند.
وی مردم شهرستان نیر را متدین و متعهد به انقلاب معرفی نمود و اضافه کرد: اخیراً اقدامی از جانب خیر نیک اندیش در این شهرستان صورت گرفت تا زمینی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را در اختیار معلولان قرار دهند که این امر نشان دهنده روحیه معنوی و انقلابی مردم این شهرستان در زمینه وقف است.


منبع:

1400/02/29
12:00:42
5.0 / 5
636
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد