نور معرفت

پیام های تسلیت مراجع و شخصیت های علمی و سیاسی به دنبال درگذشت آیت الله حسینی كاشانی

پیام های تسلیت مراجع و شخصیت های علمی و سیاسی به دنبال درگذشت آیت الله حسینی كاشانی

به گزارش نور معرفت قم علما، مراجع و شخصیت های علمی و سیاسی استان و کشور در پیام هایی رحلت آیت الله حسینی کاشانی را تسلیت گفتند.


پیام های شخصیت های علمی و سیاسی کشور و استان قم به دنبال رحلت آیت الله حسینی کاشانی به شرح زیر است:
پیام تسلیت آیت الله رجبی ریاست موسسه امام خمینی (ره)
انالله وانا الیه راجعون
رحلت عالم عالیقدر واستادعزیزبنده حضرت آیت الله حسینی کاشانی قدس سره باعث تاثرگردید این مصیبت ناگوار رابه خانواده وفرزندان آن استادگرانقدر وبه استادباقریان زیدعزه تسلیت می گویم وعلودرجات آن بزرگوار وصبر
واجربازماندگان ازدرکاه خداوند متعال خواستارم محمودرجبی
سید مرتضی سقائیان نژاد
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ
در ماه میهمانی خداوند، میزبان دعوت نامه ای خاص صادر نمود و حضرت آیت الله حسینی کاشانی آسمانی شد ودر جوار حق تعالی آرام گرفت. ضایعه ی ارتحال این عالم ربانی که در زندگی پربرکت خویش، ثمرات گرانبهای علمی و تربیتی به عالم اسلام و مکتب خاندان (ع) به همراه داشت؛ باعث تاثر و اندوه فراوان گردید.
اینجانب این فقدان را به خانواده بیت معظم آن بزرگوار و جناب آقای حسینی کاشانی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تسلیت گفته برای ایشان غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه ایزدمنان مسالت دارم.
علیرضا زاکانی
دکتر حیدری: جناب آقای سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل محترم ارشاد استان قم
و جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر محترم اطلاعات
سلام علیکم
خبر درگذشت عالم فاضل، حضرت آیت الله حسینی کاشانی از شاگردان حضرت امام خمینی ره و از اساتید مبرز حوزه علمیه قم را که عمر پربرکت و فرزند برومند خویش را در راه حفظ و اعتلای انقلاب اسلامی هدیه نمودند، باعث تاثر و تاسف عمیق گردید. این جانب فقدان ایشان را به جنابعالی، خانواده محترم، شاگردان ایشان و مردم شریف استان قم تسلیت عرض نموده و از درگاه حق تعالی برای آن مرحوم حشر با پیامبران و صالحین و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می نمایم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت
بسم الله الرحمن الرحیم
مَوتُ العالِمِ مُصیبَةٌ لا تُجبَرُ و ثُلمَةٌ لا تُسَدُّ - پیامبر اکرم(ص)
برادر ارجمند جناب آقای مهندس سید موسی حسینی کاشانی
مدیر کل محترم اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان قم
خبر رحلت عالم ربانی و روحانی پارسا حضرت آیت الله سید محمد حسینی کاشانی باعث تالم و تاثر خاطر شد.
سالها زندگی سراسر افتخار آمیز آن عالم برجسته و روحانی فداکار در سنگر دفاع از اسلام وانقلاب عزیز که با تربیت شاگردان برجسته و ممتاز در حوزه های علمیه، فعالیت در سنگر مجلس خبرگان رهبری در دوره اول و تقدیم فرزند گرامی‍اش در راه دفاع از میهن در جبهه های جنگ تحمیلی همراه بود، کارنامه درخشانی از عمر با برکت آن روحانی سید جلیل القدر به یادگار گذاشته است. امید است خداوند متعال در این ایام نورانی ماه رمضان از خزائن رحمت بی منتهای خویش و به مزد سال های پاس صداقت، تقوی، روحیه…

آیت الله سید محمد سعیدی
جناب آقای سید موسی حسینی کاشانی
مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
سلام علیکم
انالله واناالیه راجعون
رحلت ابوی بزرگوارتان عالم فرزانه ابوالشهید حضرت آیت الله حاج سید محمد حسینی کاشانی را تسلیت عرض می کنم وبرای ایشان رحمت و رضوان الهی وبرای شماو خاندان محترم صبرواجر را ازخداوندمتعال خواستارم
ان شاءالله ایشان موردعنایت اجدادگرامی شان قرارگیرندوشهید بزرگوارتان ایشان رادرآغوش بگیرند.
برادر ارجمند جناب آقای سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل محترم ارشاد استان قم
نماینده مردم شریف قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مجتبی ذوالنوری
سلام علیکم
خبر ارتحال عالم پارسا مرحوم مغفور حضرت آیه الله حسینی کاشانی اعلی الله مقامه والد ماجد و مکرم جنابعالی، باعث تالم و تاثر گردید. خداوند غفار آن روحانی فرهیخته ی والا را غریق رحمت واسعه ی خویش فرماید وبه جنابعالی و همه ی بستگان گرانقدر صبر عظیم و اجر جزیل عنایت فرماید.
آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی
درگذشت عالم متقی حضرت آیت الله حاج سید محمد حسینی کاشانی که عمر با برکت خویش را در راه ترویج معارف دینی و تدریس علوم دینی سپری نمود را به بازماندگان آن مرحوم مخصوصاً جناب مستطاب حجت الاسلام و المسلمین آقای سید محمود علوی (وزیر محترم اطلاعات)، تسلیت عرض می¬کنم و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم و علو درجات را برای ایشان از خداوند متعال خواستارم.
سید محمد علی علوی گرگانی

حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی
بسم اللًه الرحمن الرحیم
درگذشت عالم مجاهد و فقیه با اخلاص، ابوالشهید آیت الله سید محمد حسینی کاشانی که از اساتید حوزه علمیه قم بودند باعث تأسف و تأثر گردید.
آن دانشمند گرانمایه که از محضر استادان بزرگ حوزه های علمیه قم و نجف اشرف - بخصوص امام راحل عظیم الشأن - بهره برده بود، خود هم سالیان متمادی در تربیت و تهذیب شاگردان کوشش کرد.
همینطور نقش و مجاهدت ایشان در مبارزات انقلابی، خدمات تعلیمی و تربیتی و حضور ایشان در دوره ی اول مجلس خبرگان رهبری همچون باقیات صالحات برای او خواهد بود.
این مصیبت را به بیت شریف آن عالم وارسته بخصوص داماد مکرم ایشان حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر علوی و همه فرزندان - خصوصاً جناب آقای سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل محترم ارشاد اسلامی استان قم - و هم شاگردان و ارادتمندان آن مرحوم تسلیت عرض می کنم. از خداوند منان در این ایام و لیالی پربرکت، برای آن فقید سعید رضوان و رحمت واسعه پروردگار و حشر با اولیاء و فرزند شهیدش و برای همه بازماندگان و وابستگان، صبر جمیل مسألت می نمایم.1400/02/09
20:37:38
5.0 / 5
862
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد