نور معرفت
حجت الاسلام رفیعی:

مسئولان جرأت راستگویی در مقابل مردم را داشته باشند

مسئولان جرأت راستگویی در مقابل مردم را داشته باشند

به گزارش نور معرفت سخنران حرم بانوی كرامت اظهار داشت: مسئولان باید جرأت صدق لسان و راستگویی را در قبال مردم داشته باشند و اگر نتوانستند به وعده هایی كه دادند، عمل نمایند با صداقت تمام به مردم بگویند.به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ناصر رفیعی شب گذشته پس از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) عنوان كرد: زمانیكه انسان قصد رفتن به دنیای باقی را دارد باید برای خود زاد و توشه ای فراهم نماید و برای هر یك از مواقف مرگ هدیه ای آماده نماید.

وی اضافه كرد: هدایایی كه انسان باید برای دو فرشته الهی یعنی نكیر و منكر آماده نماید، در نوع خود مهم و حیاتی می باشد، چونكه این دو مأمور سؤال در قبر هستند تا بتوان از این طریق پرسشگری را سهل كرد و به راحتی از این موقف سخت عبور نماید.

سخنران حرم بانوی كرامت اشاره كرد: اعتقاد و باور به فرشتگان و ملائكه جزو اعتقادات عمومی است و انسان باید به ملائكه اعتقاد داشته باشد؛ ملائكه در میان مردم وجود دارند و به منازلی كه قرآن قرائت می شود رفت و آمد دارند.

استاد حوزه علمیه تاكید كرد: هدایای مخصوص نكیر و منكر چهار مورد است كه نخستین آنها، صدق لسان است، چونكه انسان دروغگو برمبنای آیات قرآن كریم هم منافق، هم فاسق و خائن است.

وی تصریح كرد: انسان حتی به مزاح هم نباید دروغ بگوید، چونكه دروغگویی اعتماد عمومی را در جامعه سلب می كند، در حقیقت دروغگویی نشانه حقارت بوده و جوانمردی را از بین می برد.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه اظهار داشت: مسئولین باید جرأت صدق لسان و راستگویی را در قبال مردم داشته باشند و اگر نتوانستند به وعده هایی كه دادند، عمل نمایند با صداقت تمام به مردم بگویند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی اشاره كرد: دومین هدیه برای نكیر و منكر ترك غیبت است؛ حق گویی و عدم گرایش به باطل و تواضع و فروتنی سومین و چهارمین هدیه ای است كه انسان باید برای نكیر و منكر فراهم نماید، چونكه قبر نزدیك است و همه انسان ها دیر یا زود باید راهی این خانه ابدی شوند.

منبع:

1398/08/02
00:55:29
5.0 / 5
4294
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد