نور معرفت

برنامه های مذهبی و تجمعی در ماه رمضان برگزار نمی گردد

برنامه های مذهبی و تجمعی در ماه رمضان برگزار نمی گردد

به گزارش نور معرفت قم فرماندار قم با اشاره به اعمال محدودیت های قرمز در این شهرستان اظهار داشت: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برنامه ها و آیین های ماه مبارک رمضان در شهرهای قرمز از نظر شیوع کرونا، بصورت انفرادی برگزار و هیچ مراسم مذهبی و تجمعی برگزار نمی گردد.


مرتضی حیدری روز چهارشنبه در هشتاد و یکمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم، اظهارکرد: در آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، متاسفانه این استان از امروز چهارشنبه به جمع مناطق قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا افزوده شده است که لازم است تا محدودیت های شرایط قرمز با دقت در این استان اجرائی شود.
وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان افزود: برمبنای مصوبه های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در شهرهای قرمز کرونائی هیچ تجمع و برگزاری هر گونه برنامه تجمعی برگزار نمی گردد و باید توزیع نذورات هم در روزهای ماه مبارک رمضان بصورت بیرون بر باشد.
فرماندار قم در ادامه آخرین اقدام های انجام شده در حوزه طرح شهید سلیمانی در این استان را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: در طرح شهید سلیمانی استان قم به ۹۴ محله تقسیم شد و با همکاری بسیج سازمان دهی مطلوبی در این محلات انجام و بازدیدهای مستمری صورت گرفته است.
وی با اعلان اینکه طرح شهید سلیمانی در شناسایی و رهگیری بیماران نقش مهمی داشته است، اضافه کرد: باتوجه به شرایط جدید کرونائی و شیوع نوع جهش یافته کرونا، نیاز است تا سازوکار قبلی اجرای طرح شهید سلیمانی متناسب با شرایط جدید تغییر کند.
حیدری با تاکید بر ضرورت بهره گیری از تجربه کشورهای موفق در مهار کرونای جهش یافته انگلیسی اظهار داشت: در حالی پیک چهارم کرونا از نوع انگلیسی در کشور و همچون قم آغازشده است که تعدادی از کشورها این نوع از ویروس کرونا را مهار کرده اند که باید از تجربه آنها درروند مبارزه با ویروس کووید۱۹ بهره برد.منبع:

1400/01/20
21:56:37
5.0 / 5
846
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد