نور معرفت
آیت الله حسینی بوشهری:

صفوف مردم باید برای روز انتخابات باشد نه مایحتاج روزانه

صفوف مردم باید برای روز انتخابات باشد نه مایحتاج روزانه

به گزارش نور معرفت قم رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: در زلزله، سیل، کرونا و بحران های بزرگ این مردم بوده اند که کنار نظام اند و دشمن درصدد فاصله ایجاد کردن بین مردم و انقلاب است.


آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با شهردار و مدیران شهری قم، با اشاره به گزارش عملکرد شهرداری قم گفت: عملکرد شهرداری قم نشاط و امید را در جامعه به وجود می آورد.
وی کوشش برای رشد شهر قم را بعنوان شهر اهل بیت(ع) عامل خوشنودی دانست و اضافه کرد: نقش آفرینی و تأثیرگذاری شما در اقدامات و آبادانی شهر قابل تقدیر است و من شخصاً از شما تشکر می کنم.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نام گذاری سال را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری برای تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باید برنامه های شهرداری نیز در این جهت قرار گیرد.
وی توانایی های شهرداری قم درحرکت در جهت تولید را بیان کرد و اظهار داشت: نقشه راه مقام معظم رهبری برای همه جامعه است و مخاطب وی تنها دولت و دستگاه قضایی نیست و شهرداری نیز می تواند نقش آفرینی کند.
امام جمعه قم تولید را در همه حوزه ها دانست و اظهار داشت: حتی در جامعه علمی نیز باید تولید در حوزه علم و تولید محتوا در دستور کار قرار گیرد و با بررسی نوع پشتیبانی و مانع زدایی حتی در حوزه علمیه حرکت های جدیدی صورت گیرد تا همه بخش های جامعه وارد میدان عمل شوند.
وی مدیران شهرداری را به بررسی نوع تولید، پشتیبانی و مانع زدایی در شهرداری دعوت و اشاره کرد: امیدواریم هدف شهرداری در سال جدید تحقق این شعار باشد و در بخش هایی مانند صدور پروانه و بررسی مجدد قوانین و تسریع در کار مردم موردتوجه قرار گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تلاش دشمن در ایجاد نارضایتی در مردم را خطرناک خواند و تصریح کرد: دشمن همین سوژه های موجود را بزرگ می کند و بازتاب می دهد و ضربه ای به ما وارد میکند.
وی تجربه عملی انقلاب در 40 سال قبل را تصریح کرد و اشاره کرد: کسب رضایت و حفظ مردم بزرگ ترین سرمایه اجتماعی نظام است و باید در صدر برنامه ها قرار گیرد تا مردم بعنوان ستون انقلاب همچنان پشتوانه نظام باقی بمانند.
آیت الله حسینی بوشهری حضور مردم در همه بحران ها را تصریح کرد و اظهار داشت: در زلزله، سیل، کرونا و بحران های بزرگ این مردم بوده اند که کنار نظام اند و دشمن درصدد فاصله ایجاد کردن بین مردم و انقلاب است.
نماینده بوشهر در مجلس خبرگان رهبری حکومت حضرت علی(ع) را تصریح کرد و ابراز کرد: نظامی که پشتوانه مردمی را نداشته باشد نمی تواند به کار خود ادامه دهد و حکومت حضرت علی(ع) حتی باوجود مشروعیت بدون حمایت مردم نتوانست ادامه پیدا کند.
امام جمعه قم افزود: باید عملکرد شهرداری به شکلی باشد که مردم شهرداری را از خود بدانند و خوشبختانه شهرداری قم خدمت رسانی خوبی به مردم دارد.
وی به ارائه پیشنهاد به شهرداری پرداخت و افزود: زندگی خانواده های متدین در قم گرفتار مشکل شده است و اگر شهرداری قم می تواند شرایطی مطلوب تر برای مردم بوجود آورد.
آیت الله حسینی بوشهری با گلایه از ایجاد صف برای مواد غذایی اظهار داشت: این صف ها باید برای روز انتخابات و رأی گیری باشد اما متأسفانه امروز برای تامین مایحتاج مردم صف به وجود آمده است و اگر شهرداری می تواند در این عرصه ورود کند این شرایط را مدیریت کند.
وی ارائه خدمات به شهروندان در همه حوزه ها را بیان کرد و افزود: تأسیس فروشگاه های مواد غذایی و البسه مناسب می تواند شرایطی مناسب تر برای مردم بوجود آورد و رضایت مردم را به همراه داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تأسیس کتابخانه های دینی در بوستان ها را نیز بیان کرد و تصریح کرد: باید خانواده ها هم زمان با استراحت و استفاده از فضای بوستان ها بتوانند با فرهنگ دینی آشنا گردند برای اینکه شهر قم شهر ویژه ای است و باید به مسائل فرهنگی و معنوی بیشتر پرداخته شود.
وی دغدغه های مقام معظم رهبری را در دو حوزه دانست و اظهار داشت: هم سیما و منظر شهر قم و هم ارتقای فرهنگ شهر قم دو دغدغه مقام معظم رهبری است که باید به آن بیشتر پرداخته شود و کنار توسعه زیرساخت های شهر به ارتقای بعد فرهنگی نیز توجه گردد.
آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: نباید در طراحی ها و برنامه ریزی ها بعد فرهنگی نادیده گرفته شود و فضای شهر باید بیان کننده بعد فرهنگی و معنوی شهر باشد و با این هدف طراحی و برنامه ریزی شود.
وی شهرداری را مهم ترین رکن شهر معرفی و تاکید کرد: باید نقش شهرداری در حوزه فرهنگی نیز مانند سایر حوزه ها پررنگ تر شود و شاهد پیشرفت فرهنگی شهر نیز باشیم.
منبع:

1400/01/18
12:13:47
5.0 / 5
664
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد