نور معرفت
كارشناس مهدویت

رغبت جهانی به امام زمان(عج) با خسته شدن مردم از ایسم ها شكل می گیرد

رغبت جهانی به امام زمان(عج) با خسته شدن مردم از ایسم ها شكل می گیرد

قم کارشناس حوزه مهدویت اظهار داشت: ظهور منجی در گرو بلوغ فکری بشریت و احساس نیاز جهانی به منجی است.


محمدرضا فوادیان کارشناس حوزه مهدویت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: حدود سیزده فایده برای امام غایب بیان شده است. تمام فوایدی که امام ظاهر دارد امام غایب نیز دارد. در روایات امام غایب به خورشید پشت ابر تشبیه شده است، اگر هوا ابری باشد و خورشید دیده نمی گردد خورشید فایده ای ندارد؟
وی افزود: امام غایب هدایت باطنی افراد را بر عهده دارد. امام مهدی مقابل السلام فعال ترین موجود هستی است. از فواید تکوینی امام غایب درروایات آمده است زمین اگر خالی از حجت خدا باشد اهل خودش را فرومی برد. امام واسط فیض الهی است.
فوادیان بیان کرد: در قرآن بیان شده که خدا، رسول الله و مومنین اعمال مردم را می بینند. در اینجا منظور از مومنین ائمه اطهار است. نامه اعمال ما به امام عرضه می شود. همین طور علم و آگاهی امام گسترده است. ایشان به آینده افراد و عوامل قلبی و ظاهری آگاهی دارند. نمونه های فراوان از تشرف افراد به محضر امام مشخص می کند که امام مهدی از اعمال همه آگاه است.
وی اشاره کرد: در روز قیامت هشت گروه به اعمال انسان ها شهادت می دهند. ملائکه، اعضای بدن، زمین و زمان، پیامبر و از همه بالاتر خداوند شاهد اعمال انسان هستند. خلیفه خدا عین الله است و امام مهدی مقابل السلام چشم خدا در زمین هستند.
کارشناس مهدویت عنوان کرد: ظهور حضرت منوط به شرایطی است؛ مانند وجود یاران کارآمد و استقبال جهانی. امام مهدی مقابل السلام، امام همه هستی است. همه باید بخواهند. به اصطلاح باید اضطرار جهانی صورت گیرد. امام باقر فرموده اند دولت ما، آخرین دولتی است که بر جهان حاکم می شود. وقتی که مردم از تمام حکومت های امروزی و ایدئولوژی هایی مثل کمونیست و لیبرالیسم خسته شوند و به بن بست برسند عرصه ظهور است. تمام مردم جهان باید بدانند چاره مشکلات ظهور حضرت است.
وی اضافه کرد: مردم جهان باید به سمت بلوغ فکری بروند و رغبت اجتماعی ایجاد شود. در قسمتی از دعای افتتاح نیز ایجاد همین رغبت را از خدا می خواهیم. انسان هاباید به حدی از بلوغ فکری برسند که بدانند خودشان نمی توانند و باید امامی از جانب خداوند بیاید و با اطاعت از او به مقصد برسند. برای ظهور حضرت به فراگیری ظلم و گناه در سرتاسر جهان نیاز نیست. باید زمینه ها در عرصه اصلاح افراد و امور را فراهم نمود. در قرآن وعده داده شده است که زمین به بندگان صالح ارث می رسد. باید صالح بود و زمینه را برای ظهور و آمدن مصلح فراهم نمود.1400/01/10
00:29:36
5.0 / 5
931
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد