نور معرفت
سردار زهرایی :

گروه های جهادی مصداق بارز عاملین به قرآن هستند

گروه های جهادی مصداق بارز عاملین به قرآن هستند

سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی با تکیه بر اینکه گروه های جهادی مصادیق بارز کلام خدا هستند، ابراز کرد: گروه های جهادی عاملین به قرآن هستند و حضورشان مصداق عینی آیه قرآن است.سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد فعالیتهای جهادی اظهار داشت: با عنایت به شیوع کرونا فعالیتهای جهادی در تعطیلات نوروز متوقف نشد و گروه های جهادی همچنان در خدمت مردم هستند.
وی با بیان تفاهمنامه ای که با سازمان دارالقرآن، سال قبل بسته شد، اظهار داشت: نزدیک شدن نهادهای انقلابی به همدیگر و مجموعه هایی که دل در گرو انقلاب دارند و ماموریتشان حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است، می تواند بسیار ثمر بخش باشد.
وی با اشاره به اینکه هر مجموعه ای باید خودش تلاش کند تا موفق شود، افزود: همین که دو مجموعه در کنار هم قرار بگیرند و هم افزایی و همکاری داشته باشند، موفقیت بزرگی به حساب می آید. مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه داشت مبحث قرآن است که با حفظ، تربیت مربی و ترویج قرآن فعالیتهای جهادی ضریب و توانی پیدا می کند که قابل محاسبه نیست.
سردار زهرایی با اشاره به اینکه نیروی عظیم انسانی سبب پیشرفت بهتر فعالیتهای جهادی می شود اظهار داشت: ۸۰ هزار مربی و چند هزار مؤسسه قرآنی و جلسات خانگی در کنار ۴۲ هزار گروه جهادی جمعیتی پر از استعداد و پتانسیل را به ارمغان می آورد. منتها مهم این است که نسبت ها را با حفظ استقلال دو مجموعه، خوب تعریف نماییم و آنرا تداوم ببخشیم.
وی با اشاره به اینکه باید فعالیتهای قرآنی خارج از هر سطحی دغدغه ما باشد، بیان نمود: این استمرار سبب بروز اثراتی در مردم می شود. زمانی که دو مجموعه مردمی کنار هم به فعالیت بپردازند مردم احساس می کنند نتیجه و خروجی خوبی از آن حاصل خواهد شد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اثر و اهمیت این اقدام عنوان کرد: وقتی مردم نصیحت و یا یپندی را از زبان کسانی می شنوند که خانه شأن را بعنوان گروه جهادی مرمت کرده و به مردم منطقه شغل آموزش داده و حالا هم قرآن یاد می دهند، اثرش ماندگار تر و جاودانه تر است. در واقع مردم از کسی می بینند که عامل بوده و خدمتی هم انجام داده است. زمانی دانشجوی رتبه اول و تک رقمی دانشگاه در مناطق محروم، آموزش و پرورش دانش آموزان را برعهده دارد و خدمت مؤثر دارد. آموزش قرآن هم که در خلال فعالیت هایش انجام می دهد تاثیر بیشتری بر روان مردم آن منطقه می گذارد.
وی خاطرنشان کرد: فعالیتهای قرآنی در گروه های جهادی انجام می شده و در تعلیم و تربیت، فعالیتهای قرآنی جای داشته است اما منسجم و هدفمند نیست و ساختار آنرا سازمان مشخص نکرده است که با تفاهمنامه ای که اخیرا با سازمان دارالقرآن منعقد شده امیدواریم این نتایج رقم بخورد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با تکیه بر اینکه گروه های جهادی مصادیق بارز کلام خدا هستند، ابراز کرد: گروه های جهادی عاملین به قرآن هستند و حضورشان مصداق عینی آیه قرآن است. ما بعنوان یک سازمان باید به وظیفه مان بپردازیم و آنرا در دستور فعالیتهای خود قرار دهیم. با عمومیت بخشی به ظرفیت های دارالقرآن و اتکا به تجربیات جامعه قرآنی میتوان منتظر رقم خوردن اتفاقات خوبی در حوزه قرآنی باشیم.

1400/01/06
02:43:20
5.0 / 5
1074
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد