نور معرفت
آیت الله جاودان تشریح كرد؛

ارتباط ولایت و هدف خلقت

ارتباط ولایت و هدف خلقت

به گزارش نور معرفت استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه مقصد عالم خلقت رسیدن به ولایت است، اظهار داشت: اطاعت از امر الهی و ترک گناه ضامن رسیدن انسان به مقصد خلقت است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله محمدعلی جاودان در آخرین جلسه درس اخلاق سال ۱۳۹۹ که به صورت مجازی در حسینیه مرحوم شیخ زاهد برگزار شد، عنوان کرد: سالروز میلاد اولیای الهی عید است و در این روز از این بزرگواران باید عیدی درخواست نمود.
استاد برجسته اخلاق با استناد به روایات، اظهار داشت: در روایات فراوانی نقل شده که نماز بدون خواندن حمد نماز نیست؛ لازم است هنگام خواندن نماز به حمد آن بسیار توجه گردد در این صورت است که نماز آدمی با ارزش و قیمتی می شود. حمد برای نماز مصداق ریشه است برای همین نمازگزار هنگام قرائت حمد باید حضور قلب داشته باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه نماز صحیح انسان را عاقبت بخیر می کند، اظهار داشت: نماز آدمی اگر صحیح و کامل باشد در زندگی با مشکلات بد مواجه نمی گردد. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: من جن و انس را خلق نکردم مگر آنکه مرا بندگی کنند، انسان هر کاری که انجام داد اگر در طریق بندگی بود طبق خلقت خود عمل کرده و در غیر این صورت گرفتار خسران شده است.
آیت الله جاودان با اشاره به اینکه در قیامت از نعمت ها سوال می شود، خاطرنشان کرد: مقصود از نعمت در این کلام، نعمت ولایت است و انسان باید نعمات الهی را در راه رسیدن به مقصد که همان ولایت است، بهره ببرد. مراد از ولایت رسیدن به خدا و خاندان (ع) است.
استاد حوزه علمیه محبت به خاندان عصمت و طهارت را راه رسیدن به ولایت بیان و عنوان کرد: انسان ولایی در همه زمان ها و مکان ها طبق فرمان خدای متعال و اولیا الله عمل می کند در این صورت است که به مقصد می رسد. متأسفانه انسان با کوتاهی کردن در استفاده از این نعمتها است که از رسیدن به مقصد عبودیت باز می ماند.
وی اضافه کرد: ولایت آن مقصد اعلایی است که انسان باید به آن برسد و این امر تنها با عبودیت، اطاعت و ترک گناه به دست می آید. سنبل ایمان همان ایمان فولادین است که در عرصه های مختلف هیچ خدشه ای بر آن وارد نمی گردد.منبع:

1400/01/02
01:05:33
5.0 / 5
1146
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد