نور معرفت

اهمیت دعا در زندگی

اهمیت دعا در زندگی

در زندگی امام سجاد(ع) شاهد این هستیم که حضرت علاوه بر صحیفه سجادیه مناجات های شخصی نیز دارند که در آنها به مسائل اعتقادی و مناجات می پردازند. دعا کردن در سرنوشت انسان ها همیشه اثرگذار می باشد و به صورتی با دعا می توانیم انرژی مثبت را به خود برگردانیم. هرچقدر بیشتر با دعا مانوس شویم با آرامش بیشتری می توانیم زندگی نماییم.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، انسان هرچقدر در حالت آشفتگی و اضطراب بیشتری قرار بگیرد باید بیشتر به سمت دعا و نیایش برود. امام سجاد (ع) در زمانی که بحرانی ترین شرایط زندگی و جامعه را می دید به دعا و نیایش روی آورد چونکه دعا ابزاری برای آرامش انسان است و موجب می شود انسان از بحران ها آسان تر عبور کند.
دعا می تواند موجب آرامش فرد شود چونکه بوسیله دعاست که انسان می داند معبودی وجود دارد که همیشه به او توجه می کند و بوسیله دعاست که می توانیم خودرا به خداوند نزدیک تر نماییم.
علاوه بر صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) می بینیم که آن حضرت مناجات های شخصی نیز دارند که در آنها به مسائل اعتقادی و مناجات می پردازند.
دعا در جامعه امروز ما می تواند آرامش بیشتری به ارمغان بیاورد، چونکه دعا آثار معنوی و مادی بسیار زیادی دارد و می توانیم بگویم دعا یکی از حلقه های مفقوده بشر است.
پیامبر (ص) در حدیثی می فرمایند: «دعا اسلحه مومن است.» یعنی مومن اگر نگرانی مادی و معنوی دارد با دعا می تواند آنرا حل کند. نه این که به مسائل فیزیکی و کوشش و تلاش و یا حتی در زمان امروز به مسائل پزشکی بی اهمیت باشیم؛ نه اینگونه نیست. علاوه بر رعایت مسائل و اهتمام و کوشش در زمینه رفع مشکلات و گرفتاری ها باید از دعا نیز بهره ببریم.
حضرت علی (ع) می فرمایند: «دعا کلید پیروزی و رستگاری است.» برای مصونیت باید دعا نماییم. دعا کردن در سرنوشت انسان ها همیشه اثرگذار می باشد و به صورتی با دعا می توانیم انرژی مثبت را به خود برگردانیم. هر چقدر بیشتر با دعا مانوس شویم با آرامش بیشتری می توانیم زندگی نماییم. در مفاتیح الجنان برای ثانیه ثانیه زندگی انسان دعا وارد شده است و این دعا کردن نشان از آن دارد که انسان از این طریق است که می تواند به تکامل برسد و خلأهای زندگی خودرا پر کند.1400/01/01
12:25:51
5.0 / 5
1166
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد