نور معرفت

ارسال 645 اثر به هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

ارسال 645 اثر به هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

به گزارش نور معرفت معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از ارسال ۶۴۵ اثر هنری در چارچوب هشت بخش به دبیرخانه این جشنواره اطلاع داد و اظهار داشت: آثار رسیده در این هشت رشته در هشت استان مختلف کشور بررسی و داوری می شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در تشریح برنامه های هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری که بامداد امروز ۲۴ اسفند در سالن اجتماعات ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد ضمن اشاره به فعالیتهای سازمان اوقاف در توسعه و ترویج فرهنگ وقف اظهار داشت: ما علاوه بر چاپ کتب و نشریه، پشتیبانی از رساله و تهیه فیلم و مستند در حوزه روابط عمومی همه ساله ۲۰ هزار مبلغ بومی و غیر بومی را به سراسر کشور در جهت ترویج و تبیین فرهنگ وقف اعزام می کند.
وی افزود: یکی از اثرگذارترین گروه ها و اقشاری که می توانند در توسعه و ترویج فرهنگ وقف تلاش کنند، هنرمندان بخصوص هنرمندان تخصصی در هر رشته است؛ به همین جهت یکی از رویکردهای سازمان اوقاف و امور خیریه ارتباط و پشتیبانی از هنرمندانی است که در زمینه وقف فعالیت می نمایند.
عادل یکی از اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه در سال ۹۹ و در شرایط کرونا را برگزاری هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری دانست و اضافه کرد: این جشنواره که در شش دوره قبل در رشته های خاصی اجرا شده بود، دستاوردهای قابل توجهی داشته است و در این دوره هم در هشت رشته تخصصی با محوریت هشت استان برگزار می گردد.
وی با با اعلان اینکه دبیرخانه و جامعه هدف و همینطور هیئت داوری این جشنواره مشخص شده است، اظهار داشت: تابحال ۶۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و علاقه مندان تا آخر فروردین ۱۴۰۰ فرصت دارند که آثارشان را به این جشنواره ارسال نمایند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه همینطور خاطرنشان کرد: پیشبینی ما این است که تا آخر مهلت اعلام شده آثار ارسالی به دو برابر اثری که تابحال رسیده است، افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: اختتامیه جشنواره هم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می گردد و در صورتیکه شرایط کشور از وضعیت کرونا بهبود یابد، تلاش می نماییم تا اختتامیه این جشنواره را به صورت حضوری برگزار نماییم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن اشاره به رشته های جشنواره وقف چشمه همیشه جاری اظهار داشت: رشته هنرهای تجسمی در استان کردستان، رشته عکاسی استان کرمان، رشته خوشنویسی استان قزوین، رشته چند رسانه ای به میزبانی استان همدان و بخش خبر و رسانه هم به میزبانی استان خراسان جنوبی، فضای مجازی استان تهران، بخش ادبی استان هرمزگان و بخش آثار پژوهشی هم به میزبانی استان اصفهان برگزار می شود.
عادل در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: یکی از رویکردها و اهداف ما از برگزاری این جشنواره توسعه و ترویج فرهنگ وقف است چونکه وقف شرایط و احکام بسیاری دارد که احتیاج به تشریح و تبیین است و خیلی از مردم با احکام و قوانین آن آشنا نیستند چونکه ظرفیت وقف به قدری گسترده است که در صورت معرفی این ظرفیت ها خیلی از مشکلات و گلایه های مردم پیرامون قوانین آن حل خواهد شد.
شرایط و ضوابط شرکت در جشنواره و اطلاعات در ارتباط با رشته ها و هم ثبت نامه و ارسال آثار از راه سایت vaghffestival.ir قابل دسترس است.
طبق فراخوان این جشنواره کلیه ی آثار می بایست در ارتباط با حوزه ی وقف و امور خیریه و در جهت ترویج این سنت حسنه ی الهی و ارتقاء سطح و جایگاه این نهاد ممتاز دینی و حفاظت و حراست از آن باشد.
ارسال آثار صرفا به صورت مجازی و از راه سایت vaghffestival.ir انجام می گردد و صرفا در بعضی از رشته ها بعد از اعلام دبیرخانه اصلی، اثر دریافت خواهد شد.
به کلیه آثار پذیرفته شده در مرحله داوری گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت. هیئت داوران از صاحبنظران رشته های مربوطه است.
هیئت داوران هر بخش از اساتید مطرح و کشوری و دارای سابقه و تجربه داوری در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی متناسب با رشته های مختلف جشنواره انتخاب و از راه سایت جشنواره معرفی می گردند. آخرین فرصت ارسال آثار به این جشنواره آخر فروردین ۱۴۰۰ است و برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام نتایج در خرداد ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده است.
منبع:

1399/12/26
20:38:37
0.0 / 5
1054
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد