نور معرفت

تاكید بر همكاری مشترك مراكز قرآنی ایران و الجزایر

تاكید بر همكاری مشترك مراكز قرآنی ایران و الجزایر

نور معرفت: رئیس باشگاه و عمید الخطاطین الجزایر با رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و بر لزوم همکاری مشترک بین مراکز قرآنی دو کشور تاکید کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، باشگاه خوشنویسی و تذهیب در الجزایر وابسته به مؤسسه هنری آفاق، یک دوره مسابقه خوشنویسی و تذهیب قرآن در استان های مختلف الجزایر برگزار و در مراسمی با شکوه در تالار قصر الثقافه مفدی زکریا وابسته به وزارت فرهنگ این کشور به نفرات اول تا سوم این مسابقه جوایزی اهداء کرد.
در این مراسم که در وضعیت کرونائی و با رعایت موازین بهداشتی برگزار شده بود، سیدجلال جعفری میرآقایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر بعنوان میهمان حضور داشت.
وی در جریان برگزاری این مسابقه با برگزار کنندگان مسابقه و هنرمندان خوشنویس و تذهیب کار الجزایری دیدار و درباب راه های گسترش همکاریهای فرهنگی و هنری بین دو کشور گفت و گو کرد.
هنرمندان خوشنویس و تذهیب کار الجزایری در مکتب هنری خوشنویسان و تذهیب کاران ایران آموزش دیده و در سخنرانی های خود با تمجید از جایگاه جمهوری اسلامی ایران در هنرهای قرآنی، کشورمان را از پیشگامان فعال دراین زمینه معرفی کردند.
رایزن فرهنگی کشورمان در دیدار با محمد بن قانیف، رئیس باشگاه و عمید الخطاطین الجزایر آمادگی نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و سایر مراکز قرآنی و هنری کشورمان را برای همکاری بیشتر در کلیه زمینه های قرآنی و هنری با مراکز هنری و هنر دوستان الجزایری اعلام نمود.
وی همچنین، جمهوری اسلامی ایران را مهد پرورش استعدادهای درخشان در تمامی زمینه های قرائت، خوشنویسی، تذهیب، تواشیح، حفظ و تفسیر قرآن توصیف کرد.
محمد بن قانیف، عمید الخطاطین الجزایر نیز با استقبال از پیشنهادات رایزنی فرهنگی ایران در الجزایر بر لزوم ارتباط و همکاری مشترک بین مراکز قرآنی دو کشور تاکید کرد و کتاب آسمانی قرآن را محور وحدت و برادری مسلمانان دانست.
منبع:

1399/12/12
20:58:35
0.0 / 5
988
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد