نور معرفت
در وبینار سلیمان كتانی و امامت ارزش ها قرائت شد

قسمتی از خاطرات رهبر انقلاب در دیدار سلیمان كتانی

قسمتی از خاطرات رهبر انقلاب در دیدار سلیمان كتانی

به گزارش نور معرفت در وبینار ˮسلیمان کتانی و امامت ارزش هاˮ که به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیروت برگزار شد، بخشی از خاطرات رهبر انقلاب در دیدار سلیمان کتّانی قرائت شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به مناسبت گرامیداشت یکصد و نهمین سالگرد ولادت و هفدهمین سال درگذشت ادیب بزرگ و سرشناس مسیحی لبنانی سلیمان کتانی و همزمان با ولادت باسعادت امیرمؤمنان علی (ع)، وبیناری با عنوان "سلیمان کتانی و امامت ارزش ها" انجام شد و قسمتی از خاطرات دیدار وی با رهبر انقلاب قرائت شد.
بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
بگذارید یک خاطره ‏ای از این کتاب آقای سلیمان کتّانی بگویم. دو کتابِ ایشان به فارسی ترجمه شده؛ یکی الامام علی و یکی فاطمة‏الزّهراء؛ در هر دو ترجمه، مترجم پهلوی من بوده و ترجمه می کرده؛ از عجایب است! یکی‏ شان آقای جلال فارسی است، نشسته بود و ترجمه می کرد، من هم کار دیگری داشتم میکردم امّا با ما بود و در شرایطی بود که او نه، امّا من فراری بودم. و امّا آن [کتاب] فاطمة‏الزّهراء را مرحوم آسیّد جعفر قمی ترجمه کرده ــ پسر مرحوم آیت‏اللّه‏ قمی ــ و من باز در آن‏ وقت در اطراف مشهد فراری بودم و او هم اظهار داشت که من هم می خواهم با تو بیایم. او فراری نبود [امّا] آمد با من و همراه من. و من خیلی به وی در آن ترجمه کمک کردم. این حقّی است که من به گردن [آقای] سلیمان کتّانی دارم!
حالا که با ایشان مخاطبه شد [بگویم] ما خیلی خوشحالیم که یک قلم خوب و ذوق وافر و اطّلاعات وسیعی از ایشان ـ که یک نویسنده‏ معروفی است ـ به کار رفته برای معرّفی دو نفر از اعیان دوده پیغمبر. و من به‏ عنوان فرزند آن دو بزرگوار از شما تشکّر می کنم.



1399/12/12
10:22:41
0.0 / 5
911
تگها: امام , فرهنگ
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد