نور معرفت
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام محمد قمی با اعلان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، پدیده ای نظام مند و ناظر بر پیشرفت است، اظهار داشت: بیانیه گام دوم نقشه راه برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی امروز در مراسم رونمایی از مجموعه ۷ جلدی «گام دوم انقلاب اسلامی» که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: مرور سلوک مدیریتی و رهبری حضرت امام اتفاقات جالبی را مقابل دیدگان انسان می آورد و اساساً تأمل برانگیز است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به اینکه امام هیچ گاه اجازه مبارزه مسلحانه به مردم نمی دادند، اظهار داشت: گاهی برخی دلسوزان محضر امام می آمدند و اصرار می کردند تا مبارزات مسلحانه انجام دهند اما حضرت امام هیچ گاه این اجازه را به آنان ندادند، گاهی اوقات نیز همان دلسوزان می گفتند این چه نوع انقلابی است که بدون مبارزه مسلحانه می خواهیم رژیمی را تغییر دهیم؛ امام در پاسخ به آنان می فرمودند مسیر مبارزاتی ما از مسیر مبارزه مسلحانه نمی گذرد.
وی اضافه کرد: مبارزات انقلابی امام علاوه بر آنکه به قیود شرعی و اسلامی ملتزم بود اساساً گونه خاصی از مبارزه بود که بعضی روش ها در آن راه نداشت. یا در نمونه دیگری بعضی اصرار می کردند تا امام حزبی راه اندازی کنند و امام هیچ گاه این خواسته را قبول نمی کردند حتی گاهی اوقات می آمدند و به امام می گفتند که شما از ایران و مردم مدت ها فاصله داشتید و جوانان را نمی شناسید؛ که حضرت امام خطاب به آنان می فرمود من جوانان را بیشتر از هر کسی می شناسم.
حجت الاسلام قمی انقلاب اسلامی را بزرگ ترین اتفاق تاریخ کشور بیان و اظهار داشت: انقلاب اسلامی با همه آن حمایت هایی که قدرت های جهانی از رژیم طاغوت داشتند آن هم با دست خالی و بدون مبارزه تسلیحاتی به پیروزی رسید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) حکیم بودند، خاطرنشان کرد: انسان حکیم به باطن نظر می کند و به ظواهر بسنده نمی کند، برای همین زمانی فرمودند سربازان من در گهواره و در زمان دیگر تاکید نمودند من جوانان را بهتر از شما می شناسم.
وی اضافه کرد: چون نگاه و کلام انسان حکیم استقامت دارد می توان به منظومه فکری و نگاه او اتکا کرد. اخلاص، عبودیت و توحید امام گره گشا بود.
قمی بیانیه گام دوم انقلاب را یک پدیده نظام مند فکری و معرفتی جامع و کامل دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بیانیه گام دوم را بر مبنای یک مبانی فکری و تحلیل جامع و دقیق به یک انسجام در توصیف و سفارش می رساند که منفعل نیست و ناظر بر پیشرفت و رو به جلو است که بسیار آرمان گرایانه و به جا قوت ها دیده شده و بسیار شورانگیز است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به اینکه در بیانیه همه قوت ها و ضعف ها دیده شده است، خاطرنشان کرد: در بیانیه گام دوم امید واهی داده نمی گردد بلکه همه مطالب ذکر شده بر مبنای حقیقت است.
وی افزود: شاید اگر بر روی منشور روحانیت بیشتر تعمق و توجه می شد امروز حوزه و روحانیت در خدمت به مردم و پیشبرد مکتب از جایگاه ویژه ای برخوردار بود. ازاین رو امروز لازم است بر روی بیانیه گام دوم کارهای اساسی و هدفمند صورت بپذیرد چون که این بیانیه نقشه راهی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است. معظم له فرمودند بر روی هفت محور بیانیه گام دوم کار شود؛ این کتابی که امروز رونمایی می شود بر مبنای آن هفت محور و با عنایت به مبانی فکری حضرت آیت الله خامنه ای تدوین شده است.
حجت الاسلام قمی در انتها تصریح کرد: اگر کسی می خواهد در پیشبرد و تعالی جامعه مثمر ثمر باشد باید به اندیشه های رهبر معظم انقلاب توجه کند.


منبع:

1399/11/19
20:26:57
0.0 / 5
992
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد