نور معرفت
به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی؛

دومین نشست هم اندیشی مدل مفهومی اتحادیه اسلامی برگزار شد

دومین نشست هم اندیشی مدل مفهومی اتحادیه اسلامی برگزار شد

به گزارش نور معرفت دومین نشست هم اندیشی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با کارشناسان و مدیران پیرامون مدل مفهومی اتحادیه اسلامی هم زمان با دهه مبارک فجر برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، دومین نشست هم اندیشی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با کارشناسان و مدیران پیرامون مدل مفهومی اتحادیه اسلامی هم زمان با دهه مبارک فجر برگزار گردید.
در این نشست که سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ در سالن اجتماعات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، کارشناسان و مدیران مجمع جهانی تقریب و دانشگاه مذاهب اسلامی حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این جلسه به تشریح مدل مفهومی اتحادیه اسلامی و پنج لایه این مدل برای رسیدن به اتحادیه اسلامی پرداخت.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ابتدای این نشست طی سخنانی ضمن اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر، به خصوصیت های حرکت انبیا پرداخت و اظهار داشت: یکی از خصوصیت های حرکت انبیا این است که با دست خالی و با امید به خدا به هدفش می رسند و برجسته ترین خصوصیت انقلاب اسلامی و شباهتش با حرکت انبیا بود انسان باید خیلی مخلص و دلداده خدا باشد که با دست خالی پیروز شود.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (ره) به گردن ما حق عظیمی دارد، اضافه کرد: امام (ره) با دست خالی و با اتکا به خداوند متعال توانست بر رژیم منحوس پهلوی پیروز شود و زمانی که امام حرکتش را آغاز کرد هیچکس باور نمی کرد که امام بتواند شاه را از ایران بیرون کند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند، اما کسی که اراده بزرگ داشته باشد کارهای بزرگ می تواند انجام دهد.
وی همینطور به درگذشت حجت الاسلام والمسلمین مظلومی اشاره نمود و اظهار داشت: ایشان شخصیت برجسته و فرهیخته ای بود که علاوه بر دانش عظیمی که داشتند بسیار مخلص بود.

1399/11/15
17:49:25
0.0 / 5
928
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد