نور معرفت
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا؛

افزایش معرفت به حضرت زهرا(س) با درجه ایمان رابطه مستقیم دارد

افزایش معرفت به حضرت زهرا(س) با درجه ایمان رابطه مستقیم دارد

حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) شخصیتی آسمانی داشتند، اظهار داشت: محبت به حضرت فاطمه (س) از معرفت به ایشان نشأت می گیرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا همزمان با ایام فاطمیه و به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به صورت مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: شناخت فضائل حضرت زهرا (س) از تصور انسان خارج است چون که فضائل ایشان همانند دریایی بی کران است.
این استاد اخلاق با اشاره به اینکه همه صفات کمال پیامبر اکرم (ص) در وجود این بانوی عظیم شأن جمع است، افزود: به حدی حضرت زهرا (س) کمالات دارند که اگر نبوت و نبی نبودند در اصلاحات و بیانات این میوه نبوت به درخت تشبیه می شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه گاهی اوقات سخنانی شنیده می شود که با عظمت وجودی حضرت زهرا (س) منافات دارد یا زمانی که می خواهند ایشان را معرفی کنند به ابعادی توجه می کنند که خصوصیت های شاخص و فوق العاده این بانوی بزرگوار نادیده گرفته می شود، ازاین رو اگر کسی می خواهد حضرت صدیقه کبری را به دیگران معرفی نماید باید به خصوصیات و خصوصیت های برتر ایشان توجه داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا ضمن اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) همه صفات و خصوصیات پیامبر اکرم (ص) را دارا بودند، اظهار داشت: صفات پیامبر اکرم (ص) به منزله دریا است و عظمت ایشان قابل درک نیست بر این اساس اگر کسی بتواند همه صفات و اخلاق ایشان را داشته باشد معلوم می شود که شخصیتی با عظمت است.
این استاد برجسته حوزوی حضرت امام خمینی (ره) را بسیار بزرگوار و عظیم شأن دانست و بیان نمود: امام راحل غیر از آن مقام مرجعیت در امور باطنی هم شخص اول بودند ایشان می فرمایند: جبرئیل پس از رحلت رسول خدا (ص) بر کسی جز حضرت زهرا (س) نازل نشد و جبرئیل بر کسی نازل می شود که بین او و خودش سنخیت باشد در غیر این صورت محال است به او وحی برساند.
وی اضافه کرد: انسان به هر میزان نسبت به حضرت زهرا (س) معرفت پیدا کند به همان مقدار درجه اش بالاتر می رود، ازاین رو شناخت بیشتر این بانو بسیار سفارش می شود.
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا فضائل حضرت فاطمه (س) را بالاترین علت محبت پیامبر به ایشان بیان و اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) بسیار متفاوت فاطمه کبری را دوست می داشتند بگونه ای که وقتی حضرت زهرا (س) بر پدر وارد می شدند ایشان به احترام دختر از جای بلند می شدند و به استقبال حضرت می شتافتند و دست مبارک دخترشان را می بوسیدند. چنانچه این محبت را هم تراز با محبت پدر و به دختر بدانیم سخت اشتباه کردیم چون پیامبر به خاطر عظمت حضرت فاطمه (س) دست ایشان را می بوسیدند و محبت می کردند.
این استاد اخلاق با اشاره به اینکه محبت بر مبنای معرفت است، اظهار داشت: انسان به هر میزان معرفتش اضافه شود محبت او افزون می گردد، پیامبر اکرم (ص) اگر حضرت علی را دوست داشتند و حتی در فراق ایشان می گریستند به خاطر معرفتی بود که نسبت به حضرت امیر داشتند؛ ازاین رو محبت به حضرت زهرا (س) برپایه معرفت بوده است. اینکه انسان فرزندش را دوست دارد محبت است اما اینکه چهل سال در مقابل دختر بایستد و به استقبالش برود و دست ایشان را ببوسد محبت بر مبنای معرفت است.
وی در انتها تصریح کرد: گاهی اوقات در بعضی بیانات گفته شده که حضرت زهرا (س) با امیرمومنان علی (ع) مفاخره می کردند؛ کسی این حرف را می زند که نسبت به حضرت معرفت ندارد، مگر می شود مادر امامان معصوم بیایند و به امام زمان خویش مفاخره کنند؛ همواره در گفتارها باید مراقب بود که اصول فدای فروع نشود.

1399/10/26
22:59:59
0.0 / 5
1063
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد