نور معرفت
حجت الاسلام ارزانی خبر داد:

پویش از قطره تا دریا و زوار مسجدی برپا می شود

پویش از قطره تا دریا و زوار مسجدی برپا می شود

نور معرفت: رئیس ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور از طراحی و اجرای 2 پویش از سوی ستاد هماهنگی كانونهای فرهنگی هنری مساجد كشور آگاهی داد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از پوستر پویش های زوار مسجدی و از قطره تا دریا اظهار داشت: كنگره عظیم اربعین نمایشی از عشق و ارادت شیعیان و حتی پیروان دیگر مذاهب و ادیان به حضرت سیدالشهدا(ع) است.
وی با اشاره به اینكه نشان دادن این حركت عظیم به جهانیان در حوزه فضای مجازی رخ می دهد، اشاره كرد: فعالان این حوزه باید معارف اسلامی و پیام قیام عاشورا را با تولید محتوای مفید و خلق صحنه های زیبا به جهان عرضه كنند.
حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به اینكه امروز بستر و فرصت تبلیغ معارف اهل بیت(علیهم السلام) در فضای مجازی امكان دارد، اضافه كرد: همیشه دشمنان ما از گسترش و توسعه فرهنگ و تفكر حسینی بیمناك بوده اند و بطور قطع امروز این حركت میلیونی هراس آنها را دوچندان كرده پس باید این تفكر ناب به سرعت و جامعیت به ابزار رسانه منتقل شود. سرعت و تاثیرگذاری اخبار و مطالبی كه در فضای مجازی انتقال می یابد بیشتر از رسانه های دیگر است و بطور قطع ترویج فرهنگ و حماسه اربعین حسینی با ظرفیت كاربران اینترنتی می تواند پیاده روی اربعین را بعنوان یك حركت پویا و مانا و به دور از بدعت، به دنیا معرفی نماید.

وی با اشاره به طراحی و اجرای ۲ پویش از طرف ستاد هماهنگی كانونهای فرهنگی هنری مساجد كشور اظهار داشت: پویش از قطره تا دریا برای كودكان و نوجوانان برنامه ریزی شده كه می توانند توانند تصاویر ذهنی خودرا از پیاده روی اربعین نقاشی كنند و به همراه یك آرزو در صفحات فضای مجازی اینستاگرام با هشتك #ازقطرهتادریا و #بچه های مسجد به اشتراك گذارند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر اینكه شركت كنندگان از هر تكنیك هنری (مانند آكریلیك، آبرنگ، مداد رنگی یا جوهر) می توانند استفاده كنند، عنوان كرد: كودكان و نوجوانان عزیز باید تصویر یا عكس نقاشی خودرا تا تاریخ ۶ آبان به آدرس الكترونیكی setad.fahma@gmail.com ارسال نمایند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همین طور از اجرای پویش زوار مسجدی آگاهی داد و اظهار داشت: در این پویش زوار اربعین حسینی تصاویر فردی و جمعی خودرا با كانون فرهنگی و هنری مسجد محله خود و یا مساجد مسیر پیاده روی اربعین را در صفحات فضای به با هشتك #بچه های مسجد و #زائران مسجدی اشتراك میگذارند.
وی افزود: كاربران فضای مجازی می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر در اینستاگرام به آدرس setad.fahma و ادمین كانال بچه های مسجد bachehayeemasjed@ و ستاد اربعین فهما Setad_Fahma@ در پیام رسان سروش بازگشت كنند.

رییس ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور، بیان كرد: به بهترین عكس ها و نقاشی ها جوایز نفیسی اهدا و نمایشگاهی از آثار منتخب برپا خواهد شد.
وی درانتها اظهار داشت: امیدوارم مردم حسینی با استقبال و پیوستن به این پویش ها بتوانند به جهانی شدن فرهنگ سرخ عاشورا كمك كنند.


منبع:

1398/07/20
14:36:25
5.0 / 5
4167
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد