نور معرفت
در پی درگذشت فیرحی و عالمی؛

رئیس فرهنگستان علوم دو پیام تسلیت صادر كرد

رئیس فرهنگستان علوم دو پیام تسلیت صادر كرد

نور معرفت: رضا داوری اردكانی،  رئیس فرهنگستان علوم به دنبال درگذشت حجت الاسلام داوود فیرحی و روح الله عالمی دو پیام تسلیت صادر كرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم به دنبال درگذشت حجت الاسلام داوود فیرحی و روح الله عالمی دو پیام تسلیت صادر کرد؛
هوالباقی
درگذشت استاد گرانمایه و محقق فرزانه آقای دکتر داود فیرحی ضایعه ای بزرگ برای اهل دانش و دانشگاه و به خصوص دانش سیاسی و تاریخ معاصر ایران است. او که در مدتی قریب به ۲۰ سال، آثار تحقیقی خوب نوشت، در این سال ها به اوج پختگی فکری و علمی رسیده بود و شاگردان و همکاران و خوانندگان آثارش چشم به راه نوشته های تازه اش بودند، اما تیر بی رحم اجل بی هنگام او را نشانه گرفت و فضای دانش را از برکت وجودش محروم کرد. رحمت خدا بر او باد که فضائل علمی و عملی را جمع کرده بود و به همین جهت نام و یادش ماندگار خواهد شد.
این ضایعه را به خانواده و بازماندگان گرامی اش و به همه دانشگاهیان و اهل فضل و کتاب به خصوص به همکاران عزیزم در فرهنگستان علوم تسلیت عرض می کنم.
رضا داوری اردکانی
هوالباقی
درگذشت دوست و همکار بسیار عزیز و استاد گرانمایه آقای دکتر روح الله عالمی را به خانواده و بازماندگان گرامی اش و به دانشمندان و دانشگاهیان و بخصوص به همکارانم در گروه آموزشی فلسفه دانشگاه تهران تسلیت می گویم.
شنیدن خبر درگذشت دکتر عالمی برای من خیلی مشکل و دردناک بود و احساس کردم در این عزایی که دارد هر روزی و همه جایی می شود کم کم همه به تسلا نیاز پیدا می کنند و من نیز یکی از آن نیازمندانم. در خانه کهنسالی نشستن و هر روز خبر مرگ عزیزی را شنیدن، زندگی نیست؛ بلا و مصیبت است. ولی چه می توان کرد جز آنکه درخواست نماییم که خداوند دکتر عالمی را رحمت فرماید که او مرد علم و عمل و تحقیق و مدیریت و دقت نظر و پایبندی به اخلاق و وفا و وفاداری و جوانمردی بود. روانش شاد و یادش گرامی باد.
رضا داوری اردکانی

1399/08/23
14:04:01
5.0 / 5
960
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد