نور معرفت

ایسنای قزوین، میزبان كاروان زیرسایه خورشید

ایسنای قزوین، میزبان كاروان زیرسایه خورشید

به گزارش نور معرفت قزوین دیدار و گفت وگوی صمیمی مدیران رسانه های استان قزوین با خادمین رضوی به میزبانی خبرگزاری ایسنا قزوین ظهر امروز ۴ تیر ماه در محل دفتر این خبرگزاری برگزار گردید.


ماهان صفایی، مسئول کاروان زیرسایه خورشید در قزوین در این نشست عنوان کرد: جشن های بین المللی زیرسایه خورشید از سال ۸۷ با حرکت هشت کاروان شروع شد و سال قبل ۸۶ کاروان به ۳۱ استان و ۶ کشور خارجی اعزام شدند که سال جاری به علت انتشار کرونا اعزام کاروان های خارجی لغو و ۵۰ کاروان به استان ها و روستاهای کشور اعزام شدند.
وی اضافه کرد: با عنایت به انتشار کرونا توسط دبیرخانه مرکزی جشن های بین المللی زیرسایه خورشید طی نشست های مختلف با مسؤلان بهداشتی، اجرایی و امنیتی پروتکل بهداشتی سخت تر از پروتکل وزارت بهداشت تهیه و به استان ها ابلاغ گردید.
مسئول کاروان زیرسایه خورشید در قزوین عنوان کرد: در جشن های بین المللی زیرسایه خورشید برنامه ریزی ها بر مبنای ظرفیت های موجود در هر استان و توسط تشکل های مردمی تدوین می شود که برنامه های استان قزوین هم توسط تشکل شمس الشموس برنامه ریزی و به دبیرخانه ارسال شد.
حجت الاسلام صنایعی از اعضای کاروان زیرسایه خورشید در این نشست عنوان کرد: توجه امام رضا (ع) به قرآن کریم برجسته است، ابوذکوان عشق زائدالوصف امام رضا (ع) به قرآن کریم را این چنین توصیف کرده است «حضرت هر سه روز یک مرتبه قرآن را ختم می کرد و آنگاه می فرمود: اگر می خواستم زودتر از سه روز آنرا به پایان برسانم، می توانستم «اما نخواستم چنین کنم.» چونکه در موقع تلاوت به هر آیه که می رسیدم در آن فکر و اندیشه می کردم که درباره چه چیزی و در چه زمانی نازل شده است. بدین جهت در هر سه روز یک مرتبه قرآن را به پایان می رسانم».
صنایعی با اشاره به اینکه قرآن بهترین رسانه است، اضافه کرد: در آیه ۶ سوره حجرات آمده است «ای مؤمنان، هرگاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید، مبادا از روی نادانی به قومی رنجی رسانید و سخت از کار خود پشیمان گردید»؛ بر طبق این آیه شریفه اگر فاسقی خبر آورد آنرا بدون تحقیق نپذیریم.
وی بیان نمود: یکی از اشکالات جامعه جهانی امروز در این است که خبرهای صحیح و دروغ با یکدیگر مخلوط شده اند؛ یک رسانه در هدایت و تغذیه فکری یک جامعه مؤثر است.


1399/04/04
19:32:27
5.0 / 5
2281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد