نور معرفت
ولایتی:

بزرگداشت دهه كرامت نقش موثری در ترویج آموزه های بلند دینی دارد

بزرگداشت دهه كرامت نقش موثری در ترویج آموزه های بلند دینی دارد

مشاور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در امور بین الملل با اشاره به اینكه پاسداشت مناسبت های مذهبی فرصتی گرانبها در امتداد توجه به ظرفیت های دینی و فرهنگی است، اظهار داشت: دوده (ع) ستون های اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند؛ بزرگداشت روزهایی نظیر دهه كرامت نقش موثری در ترویج آموزه های بلند دینی دارد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، «علی اکبر ولایتی» در گفت و گو با کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، با اعلان اینکه ایران اسلامی همیشه رشد، تعالی و استقلال خودرا مدیون آموزه های بلند اسلامی، تعالیم باارزش دوده (ع) و داشته های فرهنگی و تمدنی می داند، اظهار نمود: از این نظر همیشه با توکل به پروردگار و توسل به اهل بیت(ع) پیروزی ها و توفیقات فراوانی را به دست آورده است.
افزود: در این میان پاسداشت مناسبت های مذهب و دینی فرصت گرانبهایی است که می تواند زمینه ساز توجه هر چه بیشتر به ظرفیت های مهم و در اختیار فرهنگی و دینی در کشور را به دنبال داشته باشد و تا رشد معنوی و تعالی روحی را محقق کند.
ولایتی اشاره کرد: دوده (علیهم السلام) ستون های اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند که ارادت، الگو برداری و پیروی از آموزه های آنان را همیشه سرلوحه خود قرار داده اند و وجود مبارک امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و خدمتگزاری به آستان این بزرگواران، افتخار بی نظیری است که ملت ایران همیشه قدردان این نعمت بزرگ و وصف ناشدنی در ام القرای اسلام و شیعه هستند.
وی ادامه داد: دهه کرامت با آغاز ولادت حضرت معصومه (س) و اختتام آن با ولادت شمس الشموس علی ابن موسی الرضا(ع) نیز فرصت مغتنمی است تا با توسل به خاندان عصمت و طهارت، بیش از پیش در امتداد معرفی فرهنگ بلند اهل بیت(علیهم السلام) گام برداشته و در جهت رشد و تعالی روحی و معنوی و توسعه فعالیت ها در این خصوص اقدام گردد.
وی اظهار داشت: ایران اسلامی به وجود مبارک و آستان مقدس امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س ) مفتخر است و ضمن تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران، بی شک برگزاری برنامه های متنوع این دهه پربرکت می تواند نقش موثری در توجه هر چه بیشتر به آموزه های بلند دینی، اخلاقی و معنوی خصوصاً در بین نسل جوان کشور ایفا کند.1399/04/04
11:31:34
5.0 / 5
2128
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد