نور معرفت
به مناسبت ماه مبارك رمضان؛

انتشار رایگان نسخه الكترونیك كتابچه رفیق روزهای بندگی

انتشار رایگان نسخه الكترونیك كتابچه رفیق روزهای بندگی

نور معرفت: كتابچه رفیق روزهای بندگی ؛ گزیده ای از مباحث آداب انس با قرآن استاد محمدرضا عابدینی در روزهای ماه مبارك رمضان و متناسب با شرایط خاصّ ابتلای كرونا به صورت مجازی، رایگان منتشر گردید.به گزارش خبرنگارمهر، کتابچه «رفیق روزهای بندگی»؛ گزیده ای از مباحث آداب انس با قرآن کریم محمد رضا عابدینی است که به همّت هسته منظومه فکری علامه طباطبایی (رض) مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) تنظیم شده، درقالب فایل الکترونیک به صورت مجازی منتشر گردید. این کتابچه شامل سی نکته معرفتی کوتاه متناسب با ایّام ماه مبارک رمضان تنظیم شده که به سبب شرایط ویژه ابتلاء اجتماعی کرونا و محدودیت های دسترسی به جلسات عمومی انس با قرآن کریم، به صورت مجازی توزیع می گردد.
مباحث این کتابچه در موضوعاتی همچون شناخت حقیقت قرآن بعنوان یک موجود حیّ و زنده، برخی آداب ظاهری و معنوی انس با قرآن کریم و توجّهات و نکات معرفتی در رابطه با ایّام خاص ماه مبارک رمضان همچون لیالی قدر گردآوری شده و در چارچوب بندی نکات گزیده و مختصر متناسب با این ایام تنظیم شده است.
کتاب اصلی آداب انس با قرآن کریم که در آستانه تدوین و انتشار است به زودی توسّط مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) و نشر معارف منتشر خواهد شد و این کتابچه گزیده ای مختصر از آن کتاب بشمار می رود.
در قسمتی از این کتابچه می خوانید:
«اگر این باور در ما تقویت شود که قرآن حقیقتی زنده و با شعور است، با قرآن رابطه دو طرفه برقرار می نماییم، با قرآن رفیق می شویم و قرآن بهترین رفیق شفیق ما در پستی و بلندی های زندگی و در تنهایی ها و سختی های زندگی ما خواهد بود. در این صورت رابطه ما و هر یک از آیات قرآن، برمبنای پاسخ گویی یک موجود زنده به خواسته و نیاز ما خواهد شد. اساساً امکان ندارد که موجودی، زنده و حکیم باشد؛ اما در رابطه با یک موجود زنده ی دیگر مطالبی بگوید که با نیازها و خواست ها و گفته های فرد مقابل، بی ارتباط است. اگر این مطلب را پذیرفتیم، آنگاه گفتگو و مخاطبه با قرآن معنا پیدا خواهدنمود و خواهیم دید که قرآن مطابق نیازهای ما با ما به گفتگو می نشیند و به ما پاسخ می گوید.»
لینک دریافت کتابچه به صورت رایگان:
https: //rushda.ir/?p=777


منبع:

1399/02/09
13:24:15
5.0 / 5
2717
تگها: امام , دین , قرآن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد