نور معرفت
به همت مؤسسه بوستان كتاب؛

كتاب جن از نگاه علم و دین منتشر گردید

كتاب جن از نگاه علم و دین منتشر گردید

نور معرفت: كتاب جن از نگاه علم و دین نوشته محمدباقر شریعتی در هشت فصل و 264 صفحه منتشر گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، كتاب «جن از نگاه علم و دین» نوشته محمدباقر شریعتی سبزواری به همت مؤسسه بوستان كتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.
متأسفانه امروزه سیل شایعه ها و خرافه ها و نوشته ها در فضای مجازی و برخی كتاب ها و فیلم ها درباره جن سبب گردیده بجای افزایش اطلاعات و آگاهی مردم عادی و مسلمانان سنی و شیعه در این مورد، دانستنی های آنها با خرافات و توههمات در آمیزد و موجب گراهی و كج روی های بزرگ و فاحشی گردد كه لازم است شفاف سازی شود.
نگارنده در بخش دیگری از مقدمه اثر می نویسد: هدف اصلی ما در این نوشتار اثبات وجود جن و آثار وجودی آنها و پیرایش اساطیر و افسانه هاست اما به سبب شباهت ها و مناسبت های موضوع در لا به لای این مباحث از شیاطین جنی نیز به شكل گذرا سخن خواهیم گرفت تا تفاوت ابلیس با جنیان روشن گردد.
كتاب حاضر دربردارنده مطالب استدلالی و منقول درباره پدیده «جن» است و آگاهی خواننده را تا حد قابل قبولی بالا می برد و راه هایی برای تشخیص «وجود جن» از «توهم جن» پیشنهاد می دهد.
ساختار كتاب:
نویسنده، این اثر را در هشت فصل تدوین كرده است؛ فصل اول این اثر با عنوان «جن پژوهی و مفاهیم كلیدی» نوشته شده كه در این فصل به مباحثی همچون رشته جن شناسی، چشم زدن، جنیان در آثار اهل سنت، جن در مذاهب و ادیان بزرگ الهی، دلیلهای منكران جن و جواب این شبهات و… پرداخته شده است.
فصل دوم این اثر به اثبات وجود جنیان اختصاص یافته كه نویسنده در این فصل به جن از منظر مادی مسلك ها، ازدواج مشروع جن و انس، شرایط رابطه انسان و جن، از توهم تا واقعیت و… می پردازد.
نگارنده كتاب «جن از نگاه علم و دین» در فصل سوم به راه های احساس یا رؤیت موجودات غیبی اشاره كرده و تجسم و تمثل، ریاضت، خواب و رؤیای راستین، وحی و كلام را همچون این راه ها برمی شمارد.
مؤلف این اثر، در فصل چهارم «خلقت جن از منظر قرآن» را بررسی و فلسفه خلقت جنیان، تقدم خلقت جن بر انس در نگاه قرآن، ایمان جنیان به قرآن و… را تبیین می كند.
در فصل پنجم این اثر به شكل و قیافه و نحوه زندگی جنیان پرداخته شده و نویسنده، دلیلهای ازدواج و تولید نسل جنیان، غذا و طعام جنیان، داستان هایی از اشغال مكان، جن و پرسش در قیامت، قدرت جنیان از نگاه قرآن و… را مطرح می كند.
نگارنده در فصل ششم این اثر، به مبحثی با عنوان «امكان تسخیر جنیان و راه های دفع آن» می پردازد و در این فصل امكان تسخیر ارواح و جنیان، عوامل تسخیر جن، تقاضای جن از امام باقر (ع)، توسط جنیان به ائمه (ع)، جنیان محافظ امامان (ع)، كشته شدن جن و… تبیین شده است.
همچنین، مؤلف در فصل هفتم به توضیح علل آزار جنیان و راه های دفع آن پرداخته و مزاحمت جنیان، توسط به حضرت علی (ع)، جن زدگی و صرع، معالجه جن زده به دست حضرت عیسی (ع)، توسل جن به حضرت علی (ع)، راه های حفاظت از جن و شیطان و… پزداخته است.
در فصل هشتم نیز به پرسش ها و پاسخ درباره جن پرداخته و به سؤالاتی با موضوعات دین جینان، حكومت جنی ها، فرق بین ملائكه و جنیان و زندگی جنیان پاسخ داده شده است.
كتاب دوستان جهت تهیه و مطالعه این كتاب می توانند با شماره تلفن ۷ ۳۷۷۴۲۱۵۵ تماس بگیرند، و یا به سایت www.bustaneketab.ir مراجعه نموده و با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند.
این اثر در قطع رقعی – شومیز و در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه به قیمت ۳۷، ۰۰۰ تومان در كلیه شعبه های بوستان كتاب در قم، تهران، مشهد و اصفهان عرضه می گردد.


منبع:

1399/01/03
20:27:36
5.0 / 5
3313
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد