نور معرفت
به مناسبت حلول ماه رجب؛

ماه خدا، ماه زیارت امام رضا(ع) و ماه ولایت

ماه خدا، ماه زیارت امام رضا(ع) و ماه ولایت

به گزارش نور معرفت یك كارشناس مذهبی اظهار داشت: استغفار كردن، لا اله الا الله گفتن، صدقه دادن، روزه گرفتن، اعتكاف، عمره، زیارت امام حسین، نماز حضرت سلمان و صلوات فرستادن همچون اعمال سفارش شده در ماه رجب است.حجت الاسلام احمد حسین زاده پیرامون اعمال ماه رجب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ماه رجب استغفار كردن، لا اله الا الله گفتن، صدقه دادن، روزه گرفتن، اعتكاف كه البته اصل اعتكاف مربوط به ماه رمضان است، اما در این ماه هم كار خوبی است، عمره رفتن، زیارت ابا عبدالله الحسین، نماز حضرت سلمان در ابتدا، آخر و بعد از این ماه، صلوات فرستادن و … خیلی سفارش شده است.
این مدرس و كارشناس مذهبی اضافه كرد: سفارش به این اعمال در ماه رجب را خیلی شنیده ایم، اما كل ماه رجب ماه زیارتی امام رئوف علی بن موسی الرضا (ع) است. به خصوص ما ایرانی ها خیلی خوب است كه بتوانیم این را برجسته نماییم. حالا كه به خاطر تنش های پیش آمده محروم شده ایم از عمره، زیارت امام رضا (ع) را در مردم جا بیندازیم تا مردم با عشق فراوان بیایند. كل این ماه، ماه زیارتی علی بن موسی الرضا (ع) است.
وی افزود: در مشهد رسم است كه از اول ماه رجب تا آخر ماه رجب كاروان های پیاده زوار از مساجد و محله ها پیاده به سمت وجود نازنین علی بن موسی الرضا (ع) حركت می كنند. اگر بتوانیم زیارت امام رضا را برجسته نماییم خیلی چیزها نصیب مان می شود. اگر بتوانیم مردم را به زیارت امام رئوف سوق دهیم خدمت خوبی به این مردم كرده ایم.
وی سپس اظهار داشت: در زمان علامه حلی وبا و طاعون آمد و مرگ و میر زیادی صورت گرفت و ایشان گفتند زیارت عاشورا را با ۱۰۰ لعن و ۱۰۰ سلام بخوانید. مسائلی از این دست فرصت هایی دارد كه می توانیم از آن استفاده نماییم و از الان تا نیمه شعبان می توانیم ختم زیارت عاشورا را ترویج نماییم. مردم را به دعا كردن تشویق نماییم مخصوصاً برای امام زمان. مردم را به زیارت علی بن موسی الرضا تشویق نماییم. موسی بن جعفر (ع) فرمودند: زوار ما ائمه به عرش نزدیك اند ولی زوار پسرم علی بن موسی الرضا نزدیك ترین به عرش الهی هستند.
احمد حسین زاده تصریح كرد: استغفار در ماه رجب خیلی خوب است، اما خوب است استغفار ۷۰ بندی امیرالمومنین را جا بیندازیم. استغفرالله گفتن به تنهایی دردی را دوا نمی نماید. مردم را در خانه استغفار ۷۰ بندی و ۳۰ بندی امیرالمومنین ببریم. همینطور روزه در روزهای ماه رجب خیلی سفارش شده است. این الرجبیون كه در بهشت گفته می شود مخصوص كسانی است كه روزه می گیرند. هر كس در ماه رجب ولو یك روز و ولو روزه قضا برای خودش یا برای پدر و مادرش بگیرد مشمول این الرجبیون خواهد شد.
وی تصریح كرد: پیامبر (ص) فرمودند ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است. همینطور فرمودند مرا به روزه گرفتن در این ماه یاری كنید. كمكم كنید یعنی چه؟ یعنی یك بهانه به دست من بدهید كه من شما را شفاعت كنم. آن قدر در این ماه رحمت ریزش دارد كه مانند باران می ماند. اگر ما نمی بینیم مشكل ماست. فرموده اند ماه رجب ماه خداست. ماه خدا به چه معناست؟ یعنی خدای متعال این ماه را برای خودش برگزیده است. در حالیكه ظاهراً باید ماه رمضان را برای خودش انتخاب نماید. آن جا می گوید من میزبان شما هستم.
احمد حسین زاده در انتها اظهار داشت: چرا خداوند ماه رجب را برگزیده است؟ شاید یك لطافت آن این باشد كه آن كسی كه احكام را به جبرئیل یاد داده یعنی علی (ع) در این ماه متولد شده است. ازاین رو می توانیم بگوییم این ماه، ماه ولایت است.

1398/12/07
17:05:12
5.0 / 5
3645
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد