نور معرفت

واكنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه كتاب بیروت

واكنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه كتاب بیروت

به گزارش نور معرفت «از قدیم گفته اند آن چه را كه سیاست تباه كند، فرهنگ اصلاح نماید. امروزه اما گویا در بعضی جوامع، فرهنگ كارایی اصلاح گری خویش را تا حدودی از دست داده و مغلوب سیاست و سیاستمداران گشته است.»به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان در واكنش به تعطیلی نمایشگاه كتاب بیروت در یادداشتی با عنوان «نمایشگاه كتاب بیروت و تعطیلی تلخ اش» نوشت: «از قدیم گفته اند آن چه را كه سیاست تباه كند، فرهنگ اصلاح نماید. امروزه اما گویا در بعضی جوامع، فرهنگ كارایی اصلاح گری خویش را تا حدودی از دست داده و مغلوب سیاست و سیاستمداران گشته است.

این داستان غم انگیز و تأسف بار اما امسال و در تازه ترین نمونه تلخ و ناگوارش، به تعطیلی شصت وسومین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب بیروت رسیده است. نمایشگاهی كه قرار بود همچون گذشته با حضور جمع زیادی از ناشران محلی و بین المللی از یك سو و فرهنگ دوستان و كتاب خوانان از جانب دیگر در بیروت، پایتخت چاپ و نشر كتاب و رسانه در جهان عرب برگزار شود، از جانب اتحادیه ناشران این كشور به علت شرایط نابسامان اقتصادی و اجتماعی به نهم اسفند ماه سال آینده موكول شد.

نخستین دوره این نمایشگاه كه شاید یكی از مهم ترین محافل فرهنگی و ادبی منطقه باشد، در اردیبهشت سال ۱۳۳۵ برگزار گردید و علاقه مندان و ادب دوستان حتی در اوج سال های جنگ خونین هفده ساله لبنان نیز، از برگزاری آن محروم نشدند. اما این دفعه ظاهرا باید طعم تلخ تعطیلی این نمایشگاه را بچشند.

چنین رویداد ناگواری برای هیچ ملتی میسر مباد!

آمین رب العالمین»
1398/10/03
13:01:26
5.0 / 5
4827
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد