نور معرفت

برگزاری نشست جامعه مبلغین

برگزاری نشست جامعه مبلغین

به گزارش نور معرفت، آخرین نشست عمومی «جامعه مبلغین» در سال ۱۴۰۱ با حضور حجت الاسلام و المسلمین مرتضی ادیب یزدی رئیس و اعضای این تشکل و با سخنرانی زاکانی شهردار تهران برگزار گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی ادیب یزدی -رییس جامعه مبلغین- در این جلسه با اشاره به اینکه "ایجاد ارتباط و رویه مشترک برای ترویج ترفندهای تبلیغی در بین عناصر تبلیغی، وعاظ و منبری های موفق تهران، اولین هدف این تشکل است" اظهار داشت: جامعه مبلغین، برای نیل به این هدف ۴۳ جلسه با حضور اعضای خود در سال ۱۴۰۱ برگزار کرد.
وی ادامه داد: ایجاد مقاصد تبلیغی، اولویت بندی در عرضه مطالب، استفاده از طریق کارها و روش ها جدید القاء مطلب برای مخاطب، بحث در مورد مخاطب شناسی و کیفیت عرضه سخنرانی های مستند که استناد آن به آیات قرآن و روایات قطیع صدور بوده باشد از محورهای اصلی این سلسله نشست ها بود.
حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی گسترش کمی جامعه مبلغین را دومین محور فعالیتهای «جامعه مبلغین» عنوان و تصریح کرد: بر این اساس تعداد مبلغین را از حدود ۴۵ نفر، الان به ۱۵۰ نفر رسانده ایم و همچنان مشغول استعدادیابی و به کارگیری افراد آماده برای عرصه تبلیغ دینی هستیم.
وی سومین محور فعالیتهای این تشکل را اعزام مبلغ دانست و اضافه کرد: این مورد در داخل کشور و ممالکی که درخواست حضور مبلغین مسلط به زبان های انگلیسی و عربی را دارند، در دستور کار ما قرار دارد.
رئیس جامعه مبلغین "ارزیابی و برآوردن نیازمندی های مبلغین در حد توان، ایجاد تشکیلات جامعه مبلغین در چندین استان کشور و استفاده از ظرفیت شخصیت های علمی و سیاسی مطرح کشور و مسئولین اجرایی" را از دیگر محورهای فعالیتهای این تشکل دینی عنوان نمود.
ادیب یزدی اظهار داشت: در آخرین جلسه سال ۱۴۰۱ جامعه مبلغین به علت تقارن با ماه شعبان المعظم و ایام ولادت حضرت حجت سلام الله ضد، تحلیل علمی و مطابق با روایات حیات طیبه حضرت حجت ارواحنا فداه و تعلیل عمر طولانی آن بزرگوار و اینکه حضرتش در دوران غیبت چگونه احراز آمادگی می کند برای لحظات ظهور و.... مباحث مطولی عنوان شد و میزبان یکی از فضلا در مورد موضوعی فقهی و شهردار محترم تهران بودیم.
وی ادامه داد: هدف از حضور مسئولین در جامعه مبلغین پاسخ به مطالبه گری مردم و اطلاع رسانی در مورد تلاشهای مسئولین به جامعه است. ما بعنوان بازوان تبلیغی نظام اسلامی در مورد خدماتی که در دولت سیزدهم در شرف وقوع است و اشاعه این خدمات که موجبات ایجاد امید در اقشار مختلف مردم می شود تلاش می نماییم.
ادیب یزدی اظهار نمود: از عمده اهداف جامعه مبلغین امیدوار کردن جامعه است چون که عموم افراد جامعه به امید زنده هستند و مراتب امید را باید در بین مردم تشدید کرد.
او ضمن اشاره به این که "باید از القائات دشمن و ایجاد ناامیدی در بین اقشار مردم بشدت جلوگیری شود" اضافه کرد: این کار به صورت بسیار جدی باید از عهده جامعه مبلغین بربیاید. چون که اولاً قوه تبلیغی در حد مقبول و مطلوبی در بین آقایان است و دیگر این که ما بسیار دنبال این هستیم که نظام اسلامی، کارآمدی و شایستگی خویش را برای اداره امور مردم به صورت کامل نشان دهد و گامهای بلندتری در اداره کشور برداشته شود بنابراین مبلغین وقتی در جریان روند امور قرار بگیرند هرکدام شان بعنوان تریبونی برای ایجاد امیدواری گام برمی دارند که ان شاءالله بتوانیم به اهدافمان برسیم.
رئیس جامعه مبلغین برنامه های سال ۱۴۰۲ این تشکل را در ادامه مسیر مصوبات و اهداف جامعه مبلغین در سال ۱۴۰۱ دانست و مهم ترین آنها را "اجتماع مبلغین در لیالی نیمه دوم ماه مبارک رمضان" عنوان نمود که با حضور مسئولین به طور گسترده برگزار می شود.
وی ابراز امیدواری کرد در این سلسله نشست ها، جامعه مبلغین بتواند اهداف خویش را در کمال قاطعیت، همنشینی و تصمیمات مقتضی پیگیری کند.
ادیب یزدی همینطور ضمن اشاره به "ماه مبارک رمضان" بر "مکمل بودن توحید و مهدویت" تصریح کرد.
وی با اشاره به اینکه "همان دلیلی که سبب غیبت امام زمان (عج) شد، ادامه غیبت را هم رقم زد و همچنان باقی است" اظهار داشت: همنشینی با امام زمان ارواحنا فداه نیازمند تقوا، زهد، علم و تسلط بر نفس است. ما هر زمان بیاموزیم چگونه با امام زمان (عج) زندگی نماییم، بطور قطع حضرت ظهور می کنند.
او با اشاره به اینکه "اگر توحید و خداشناسی را درست برای جامعه بیان نماییم، بطور قطع جامعه مهدوی می شود" به وعاظ سراسر کشور سفارش کرد تا "با مطالعه بیشتر بخصوص در متون عرفانی در کنار متون دینی و مذهبی برای تفسیر اسامی حضرت حق تعالی، تعمیق در آیات و روایات و عمیق و علمی کردن منبرها به نیازهای جامعه پاسخ متقن دهند".
منبع:

1402/01/01
20:28:57
5.0 / 5
165
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد