نور معرفت
به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛

جلد دوم كتاب پول و بانكداری اسلامی منتشر می شود

جلد دوم كتاب پول و بانكداری اسلامی منتشر می شود

به گزارش نور معرفت به همت گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه كتاب پول و بانكداری با رویكرد اسلامی(جلد دوم) روانه بازار نشر خواهد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، به همت حجت الاسلام و المسلمین سید هادی عربی و حسین میثمی كتاب «پول و بانكداری با رویكرد اسلامی(جلد دوم) » منتشر خواهد شد.
در این اثر سعی شده است تا با نگاهی آموزشی، بعضی از مسائل مهم در حوزه پول و بانكداری اسلامی بررسی شود. افزون بر این، در این پژوهش بعضی از مهم ترین مسائل رایج در شبكه بانكی كشور كه از منظر اسلامی قابلیت بحث و بررسی دارد (مانند جریمه تأخیر تأدیه، مدیریت ریسك و حد اعتباری)، مورد بحث قرار گرفته است.
مهم ترین مزیت این اثر را می توان زبان ساده و غیرفنی آن محسوب كرد كه به دور از پیچیدگی های فقهی-حقوقی، درك مناسبی از مهم ترین موضوعات كاربردی در حوزه بانكداری و مالی اسلامی به مخاطب (دانشجویان كارشناسی و كارشناسی ارشد) عرضه می دهد.
علاوه بر این، در انتها هر فصل منابعی جهت مطالعه بیشتر به دانشجویان علاقه مند معرفی شده است. در نهایت این اثر مباحث پول و بانكداری را بر مبنای نظر مشهور فقهای امامیه و شورای نگهبان و سازگار با قانون عملیات بانكی بدون ربا مطرح می كند و این توانایی بهره برداری از مباحث را ارتقاء می بخشد. مشخصات این كتاب و همینطور فایل ۳۰ صفحه ابتدایی كتاب در سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترس است.

1398/09/14
21:22:28
5.0 / 5
4240
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد