نور معرفت
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

كشور باید به سمت ارزآوری حركت نماید نه ارزبری

كشور باید به سمت ارزآوری حركت نماید نه ارزبری

به گزارش نور معرفت ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان كرد: كشور باید به سمت ارزآوری حركت نماید نه ارزبری و بایستی با دانش و تولید انبوه، در كشور ارزان سازی نماییم.


حجت الاسلام سید مهدی خاموشی قبل از ظهر امروز در پنجمین كنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب برای مردم و بخصوص نسل جوان اظهار نمود: مقام معظم رهبری در این بیانیه نقشه راه كشور را تعیین، و قوای سه گانه را به اجرای آن موظف كرده اند.
وی اضافه كرد: تقاضای ما از طلاب این است كه با دقت بیشتر، و سطر به سطر این بیانیه را كه حاصل تلاش مقام معظم رهبری است بخوانند چون كه تمامی كلمات این بیانیه نقشه راه آینده این كشور است.
این مسئول تصریح كرد: آینده سازان باید بدانند در كشوری زندگی می كنند كه از نظر طبیعی و انسانی بی نظیر است و دارای ظرفیت های بسیاری است كه بسیاری از این ظرفیت ها بی استفاده مانده و احیای این پتانسیل ها همت جوانان را می طلبد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه جوانان را مهمترین ظرفیت این كشور عنوان نمود و خاطرنشان كرد: درصد بالایی از جمعیت كشور زیر ۴۰ سال سن دارند كه این فرصت بسیار خوبی برای كشور است، همینطور ۱۴ میلیون نفر در كشور دارای تحصیلات عالی هستند.

تحریم ها فرصتی برای رشد و بالندگی بوجود آورده است
خاموشی با اشاره به اینكه تحریم ها فرصتی برای رشد و بالندگی در عرصه های مختلف بوجود آورده است، اظهار داشت: قبل از تحریم همه تجهیزات عمل قلب باز از خارج كشور وارد می شد اما بعد از تحریم ها همه این تجهیزات در داخل كشور تولید می شود.
وی اضافه كرد: كشور ما بعد از تحریم ها در حوزه نظامی پیشرفت های قابل توجهی داشته است، هدف گرفتن پهباد آمریكایی با سامانه موشكی سوم خرداد پیشرفت ایران اسلامی را در حوزه نظامی نشان داد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار نمود: در حوزه پزشكی هم تنها ۵ تا ۶ درصد داروهای موردنیاز مردم در كشور تولید نمی گردد كه این مساله هم قابل تحقق است.
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی تصریح كرد: رهبر انقلاب اسلامی خواهان جهش در كشور است، و این جهش می تواند به دست جوانان عزیز و بخصوص طلاب محقق شود.
این مسئول با تاكید بر اینكه كشور باید به سمت ارزآوری حركت نماید نه ارزبری، خاطرنشان كرد: بایستی با دانش و تولید انبوه، در كشور ارزان سازی نماییم.1398/09/14
13:21:22
5.0 / 5
4499
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد