نور معرفت
به همت مؤسسه بوستان كتاب؛

کتاب اسلام ما به چاپ رسید

کتاب اسلام ما به چاپ رسید

به گزارش نور معرفت، کتاب اسلام ما اثر آیت الله سیدرضا صدر و به اهتمام حجت الاسلام سیدباقر خسروشاهی به همت مؤسسه بوستان کتاب در 240 صفحه منتشر گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، کتاب «اسلام ما» اثر آیت الله سید رضا صدر و به اهتمام حجت الاسلام سیدباقر خسروشاهی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۲۴۰ صفحه منتشر گردید.
مؤلف در اثر پیش رو با قلم روان چندین واژه از واژه های فرهنگ اسلامی را باتوجه به آیات قرآنی و فرمایشات رسول اکرم (ص) و مفاهیم مورد اتفاق همه مسلمانان، تبیین کرده اند که می تواند گوشه ای از فرهنگ واقعی اسلام را برای پویندگان اسلام واقعی آشکار کند و با این روش، هدایت خداگونه، عزت و کرامت را برای جوامع انسانی و اسلامی به ارمغان آورد و به گواهی تاریخ هر آنجا که نور وحی به وسیله دانشمندان پاک نهاد ارائه گشته است، منطق و خرد آدمی موجب پیشرفت تمدن اسلامی در انحای مختلف آن گشته است.
این کتاب مشتمل بر مطالبی از قبیل اصول عقاید اسلام، فروع و احکام، نمونه ای از مسائل اجتماعی و اخلاقی اسلام، برگی از تاریخ فداکاری و سرگذشت برخی مجاهدان بزرگ اسلام است.
ساختار اثر
این اثر در هشت فصل تألیف شده است؛ در فصل اول که با عنوان «آئین مهر و حکمت» نگارش یافته، ضمن بیان مطلبی با عنوان اسلام آئین برادری، به بیان صفات این آئین پرداخته و وظایف برادری تشریح شده است؛ در ادامه نیز مبحث مساوات و برابری مطرح و برتری از نظر اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
نویسنده در فصل دوم با عنوان «آفریدگار و جهانیان»، به بیان مباحثی با عناوین زادگان و زایندگان، دانش نامتناهی، آموزگار بشر، قدرت و رحمت نامتنهاهی و… می پردازد.
«اصالت اسلام» عنوان سومین فصل از کتاب حاضر است که در این فصل به فهم قرآن و تخصص در مسائل اسلام اشاره شده است.
چهارمین فصل از کتاب مذکور که با عنوان «نظریه اسلام در مورد اصلاحات اجتماعی» نگارش یافته، ضمن بررسی تقیه و هم زیستی اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر مورد تبیین قرار گرفته است.
فصل بعدی به «کار خوب و کار بد» اختصاص یافته و در این جهت به عید و میهمانی و ضیافت پرداخته شده است.
نویسنده در فصل ششم که با موضوع «آزادی در نظام دموکراسی و اسلام» تألیف شده، حقوق بشر، تعدد همسر، ازدواج موقت و آزادی بردگان بررسی شده است.
فصل هفتم این اثر با عنوان «فرنود و برهان» تبیین و هشتمین و آخرین فصل از کتاب حاضر با موضوع «عفو همگانی در تاریخ بشر» بوده که در این جهت به اولین اعدام گروهی اشاره شده است.منبع:

1401/07/28
11:43:30
5.0 / 5
289
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد