نور معرفت
رفیعی آتانی خبر داد؛

ارزیابی ۳۶۳ مقاله در پنجمین كنگره علوم انسانی اسلامی

ارزیابی ۳۶۳ مقاله در پنجمین كنگره علوم انسانی اسلامی

نور معرفت: عطاءالله رفیعی آتانی در نشست خبری پنجمین كنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی از ارزیابی ۳۶۳ مقاله در این كنگره اطلاع داد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، نشست خبری پنجمین كنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی با حضور رضا غلامی، فرزاد جهان بین و عطاءالله رفیعی آتانی امروز در مركز پژوهش های علوم انسانی صدرا برگزار گردید.
عطاءالله رفیعی آتانی در این جلسه اظهار داشت: تفاوت اساسی كنگره پنجم با كنگره های پیشین در این است كه این كنگره به جای اینكه در یك روز برگزار گردد در طول ۵ روز برگزار می شود. مراسم افتتاحیه با سخنرانی آیت الله رئیسی، حجت الاسلام عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، غلامعلی حداد عادل رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و دو تن از اساتید صاحب نام این حوزه، همراه خواهد بود. بعد از مراسم افتتاحیه در ایام بعدی كمیسیون های تخصصی در تهران و قم برگزار می شود.
وی افزود: ۴۶۵ چكیده مقاله و ۳۶۳ مقاله به دست ما رسید كه مورد داوری قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: كمیسیون هایی كه در روز چهارشنبه ۶ آذر برگزار می گردد به این مقرر است كه كمیسیون اقتصاد اسلامی با محوریت دانشگاه تبریز و در دانشگاه علوم و معارف قرآن تهران؛ كمیسیون تعلیم و تربیت اسلامی با محوریت دانشگاه شاهد و در این دانشگاه؛ كمیسیون مدیریت اسلامی با محوریت دانشگاه امام صادق(ع) در مركز پژوهش های صدرا؛ كمیسیون فقه و حقوق اسلامی با محوریت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در محل این پژوهشگاه در قم و تهران به صورت همزمان؛ كمیسیون علوم سیاسی اسلامی با محوریت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ كمیسیون روان شناسی اسلامی با محوریت انجمن علمی روانشناسی حوزه علمیه قم و دانشگاه اصفهان در دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم؛ برگزار می شود.
وی افزود: كمیسیون فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی با محوریت مركز پژوهش های صدرا در دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم سه شنبه ۵ آذرماه برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: كمیسیون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با محوریت دانشگاه امام صادق(ع) در این دانشگاه؛ كمیسیون ارتباطات و جامعه شناسی اسلامی با محوریت دانشگاه شیراز در مركز پژوهش های صدرا و كمیسیون مدیریت تحول علوم انسانی با محوریت دانشگاه دفاع ملی در این دانشگاه؛ در تاریخ دوشنبه ۴ آذر ماه برگزار می شود.
رفیعی آتانی اظهار داشت: نحوه ثبت نام در جلسات كمیسیون ها به صورت ثبت نام در سایت خواهد بود.
وی افزود: اختتامیه پنجمین كنگره علوم انسانی اسلامی پنجشنبه ۷ آذر در قم برگزار می گردد كه چهارمین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در این مراسم اهدا خواهد شد. در این مراسم از دو تن از پژوهشگران داخلی و یكی از برجسته ترین صاحب نظران خارجی به نام عثمان بكار از كشور مالزی، تجلیل خواهد شد.
وی در انتها اظهار داشت: تحولی در شكل عرضه مطالب در كمیسیون ها بوجود آمده است به صورتی كه برنامه كمیسیون ها به ۳ بخش عرضه مقالات، گفتگو و هم اندیشی اساتید و نقد، تقسیم شده است. برخی امكان دارد به اصل كنگره و برخی به دستاوردهای آن نقد داشته باشند كه ما باب گفتگو در اینباره را باز گذاشته ایم.

1398/08/28
08:56:12
5.0 / 5
4145
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد