نور معرفت
در گزارش نور معرفت عنوان شد؛

فعالیت مجموعه های فرهنگی و دینی باید با بینش اجتماعی توام باشد

فعالیت مجموعه های فرهنگی و دینی باید با بینش اجتماعی توام باشد

به گزارش نور معرفت مدیركل تشكل های دینی و مراكز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی كشور اظهار داشت: مجموعه های فرهنگی و دینی كشور باید بهره مندی از بینش عمیق اجتماعی را مدنظر قرار دهند تا فعالیت های آنها اثربخش باشد.حجت الاسلام مجید باباخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در اراك، پیرامون تأثیر فعالیت تشكل های دینی در حوزه كاهش صدمه های اجتماعی تصریح كرد: تمامی فعالیت های تشكل های مذهبی در رابطه با سازمان تبلیغات اسلامی كشور دینی است و هنگامی كه كار دینی اصولی انجام و موثر واقع شود، با صدمه های اجتماعی كمتری روبرو خواهیم بود.
مدیركل تشكل های دینی و مراكز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی كشور افزود: پیشگیری، كنترل و كاهش صدمه های اجتماعی منجر به تقویت سرمایه اجتماعی می شود و یكی از كاركردهای اساسی تشكل های دینی همین است كه در راه تحقق توسعه پایدار اجتماعی گام بردارند.
این مسئول در سازمان تبلیغات اسلامی كشور بیان كرد: تمامی تشكل های دینی كه در زمینه تبیین امور معنوی و فعالیت تبلیغی، كاهش صدمه های اجتماعی را مدنظر دارند، بطور قطع فعالیت آنها اثرگذار می باشد و می توانند در این عرصه نقش آفرینی مطلوب داشته باشند.
باباخانی تصریح كرد: این مجموعه ها بایستی در حوزه كاهش صدمه های اجتماعی از قبیل فرهنگ سازی در موضوعات در رابطه با نهاد خانواده، فقر، مسایل حاشیه شهرها، اعتیاد، تربیت فرزندان و... پیشقدم باشند.
مدیركل تشكل های دینی و مراكز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی كشور عنوان كرد: سازمان تبلیغات اسلامی هم مجموعه های فرهنگی و تشكل های دینی را به فعالیت در این عرصه تشویق و ترغیب می كند و در این رابطه قدم های بزرگی هم برداشته شده است.
وی اظهار داشت: مجموعه های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در كنار كار تبلیغی و دینی خود، می طلبد كه از یك نگاه و بینش اجتماعی برخوردار باشند و در جهت كاهش صدمه های اجتماعی در جامعه با تمام توان و ظرفیت وارد عرصه شوند.

1398/08/16
20:50:55
5.0 / 5
4438
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد