نور معرفت
معاون فرهنگی كمیته امداد اردبیل تاكید كرد؛

ارائه خدمات كمیته امداد اردبیل با رویكرد تربیتی و فهم قرآنی

ارائه خدمات كمیته امداد اردبیل با رویكرد تربیتی و فهم قرآنی

به گزارش نور معرفت معاون فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: رویکرد تربیتی کمیته امداد استان اردبیل در کانون ها و مراکز تربیتی در تابستان با نگاه فهم قرآنی انجام می شود.حامد رضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی در نهاد کمیته امداد برای خانواده های تحت پوشش توانمندسازی در زمینه فرهنگی، تربیتی و سلامت فکری است که انتظار می رود با برنامه های مؤثر در این عرصه به تقویت نهاد فکری و اعتقادی خانواده ها و گروه های نوجوان و جوان همتی راستین شود.
وی اشاره کرد: برخلاف تصور عمومی کمیته امداد تنها یک نهاد حمایتی با رویکرد کمک های مالی نیست بلکه کمیته امداد جنبه های مختلف اشتغال، حمایت های فرهنگی و خدمات گسترده تربیتی، هنری و ورزشی را نیز به جامعه مخاطب خود ارائه می کند تا ولی نعمات انقلاب اسلامی از این برنامه ها استفاده کنند.
معاون فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: در امتداد توانمندسازی خانواده های تحت پوشش این نهاد انقلابی برنامه های مختلفی برای گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان، دانش آموزان، دانشجویان و بزرگسالان تدارک دیده شده که در قالب کانون های فرهنگی، تربیتی و آموزشی در طول تابستان ارائه می شود.
رضایی این خدمات را در زمینه های درسی، تحصیلی، فرهنگی، هنری و… اعلام نمود و اضافه کرد: در کانون ها و کلاس های تربیتی اهتمام بر این است تا با رویکرد قرآنی، تربیت نسل آینده اتفاق بیفتد که دراین زمینه نقش خانواده ها بسیار مؤثر و پررنگ است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: برای گروه های بزرگسال نیز موضوع آموزش خانواده و همین طور رفع اختلافات احتمالی زن و شوهر مورد توجه قرار گرفته تا با ارائه مشاوره های بموقع بتوانیم مداخله ای درست و بهنگام داشته باشیم.
رضایی افزود: این آموزش های قرآنی از دوره ابتدایی با نگاه فهم قرآنی شروع شده و به همین دلیل گروه های نمایش، شعر، نقاشی، سرود در میان کودکان و نوجوانان برمبنای فهم قرآنی شکل گرفته تا با همراهی مربیان امکان تقویت این برنامه ها فراهم آید.
وی بیان کرد: هر چند برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی کمیته امداد به سبب شرایط کرونائی تعطیل شده اما اهتمام می نماییم از ظرفیت اردوگاه های استانی در قالب برگزاری این رویدادها استفاده نمائیم.
معاون فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل جایگاه ممتاز استان را در فعالیت کانون ها و همین طور تلاش گروه سرود تصریح کرد و افزود: با تلاش مربیان در رشته های مختلف استان اردبیل توانسته جایگاه ممتازی را به خود اختصاص دهد.


منبع:

1400/04/08
12:24:42
5.0 / 5
852
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد